SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Evdeki malzemelerin mucizevi yönü

Bu haber 21 Ağustos 2015 - 7:04 'de eklendi.

Cep telefonunuz mu ıslandı?/ Bataryasını ve sim kartını çıkardığınız telefonunuzu bir çorabın içine koyup sıkıca bağlayın, ardından çorabı kedi kumuna gömüp 3 gün bekleyin, telefonunuzun nemi gidecektir. Gitmezse 2-3 gün daha bekleyin.

Siğiller için basit bir çözüm/ Siğillerinizin üzerine günde 3 defa yaklaşık 15 dakika süreyle, sıcak (kaynar değil) poşet çay bastırın siğillerin yok olduğunu göreceksiniz. Çay yapraklarındaki tanik asit mucizesi.

Buzdolabı kokusunu gidermek için/ Bir kavanozun içine birkaç tane sallama çay poşeti koyup buzdolabına koyun, buzdolabı kokularının önüne geçecektir.

Diş macunu sadece dişleri mi parlatır?/ Evyenizi ve bataryaları parlatmak için diş macunu kullanın, ayrıca ellerinizdeki sarımsak kokularını gidermek için de diş macunun son derece kullanışlıdır. Ellerinizi diş macunu ile ovun.

En büyük balığı siz tutun/ Balık tutarken, oltayı attığınız yerin yakınına birkaç efervesan tablet atın, diğer balıkçılar size gıpta ile bakacaktır. Kovanızı en büyük balıklar ile doldurmanız şaşırtıcı şekilde mümkün.

Elektronik temizleyiciler mi yoksa ıslak mendil mi?/ Pahalı elektronik temizleyiciler almadan evvel ıslak mendillerin elektronik eşyaların temizliği için son derece ideal olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Muz kabuğunu çöpe atmadan önce/ Gümüşlerinizi muz kabuğunun iç kısmı ile ovalamayı denediniz mi? Deneyin şaşıracaksınız.

Güne kahve ile başlayıp cam silerek bitirin/ “Camsil” püskürttüğünüz camlarınızı kahve filtresi ile silerseniz hiç tiftik kalmadan parladığını göreceksiniz.

Kupkuru, kirli boya fırçaları/ Kullandığınız boya fırçalarını 30 dakika sirke içinde bekletip ardından sıcak sabunlu su ile durularsanız yeni almış gibi olacaktır.

“Hala mürekkep lekesi mi var?” demeyin/ Olur da başınıza gelirse, mürekkep lekesini çıkarmak için lekenin üzerine bir miktar alkol dökün.

Taş kağıt “makas”/ Makaslarınız köreldi mi? dert etmeyin 5-6 kere katladığınız alüminyum folyoları makasınız ile kesin. Bu onu bileyecektir.

Norveçli balıkçıların ayakkabıları/ El losyonları sadece ellerinize iyi gelmez, aynı zamanda ayakkabınızı parlatmakla kalmayacak, ayakkabı derisini de yumuşatacaktır.

Mangal kömürünün lezzet dışındaki kullanımı/ Aracınızın veya buzdolabınızın içine koyacağınız az miktarda mangal kömürü havanın temiz ve taze kalmasını sağlayacaktır.

Bembeyaz dişler, ferah nefesler/ Kabartma tozu sadece dişlerinizi beyazlatmakla kalmayacak, nefesinizi de tazeleyecektir.

Ayakkabı kokusuna son/ Ayakkabılarınızdaki kötü kokuyu gidermek için içerisine kurutma kağıdı koyun. sonuçları sizi şaşırtacak.

Aspirin mucizesi/ Sivrisinek ısırıklarının kaşıntısını azaltmak için birkaç aspirin tabletini birkaç çay kaşığı su ile karıştırıp sivrisinek ısırığına sürün kaşıntı azalacaktır.

Karıncalarla başınız dertte mi?/ Gezdikleri yere tarçın koymayı deneyin. Tarçının kokusu karıncaları kaçıracaktır.

Bal her derde deva/ Bazı bal türleri son derece etkili antibakteriyellerdir ve ayrıca yaranın üzerinde çok sert bir yara kabuğu oluşmasını da önlerler.

Evcil hayvanınızın kürkü/ Bir fincan sirkeyi 1 litre su ile karıştırıp evcil hayvanınızın kürkünü ovalayın, nasıl parladığına şaşıracaksınız.

Evdeki malzemelerle hayatınızı kolaylaştırmak mümkün. İşte evde yapılabilecek kolaylıklar…

1-Sivrisineklerden korunmak için, limon ve karanfil ikilisini kullanabilirsiniz.

2-Limonu avuç içinizde bastırarak sulandırın. Ortadan ikiye keserek, içine karanfiller saplayın ve masanın ortasına yerleştirin.

3-Sivrisinekler limon ve karanfil esansının kokusunu sevmedikleri için masanıza yaklaşamayacaklardır.

4-Günlük yaşantınızda işlerinizi kolaylaştırmak isteyenler için birbirinden pratik bilgileri derledik. İşte hayatınızı değiştirecek o bilgiler… Çiçek buketlerinizin dibine bir miktar votka koyarak daha uzun süre canlı kalmalarını sağlayabilirsiniz.

5-Giysilerinizin rengini, çamaşır makinesinin içine bir tutam tuz atarak koruyabilirsiniz.

6-Kullanmadan önce 24 saat buzlukta bekleterek mumlarınızın daha uzun süre yanmasını sağlayabilirsiniz.

7-Kurutucudan ziyade, kıyafetlerinizi açık havada kurutmak çok daha faydalıdır.

8-Dişlerinizi fırçalarken her seferinde bezelye büyüklüğünde diş macunu kullanın.

9-Peyniri keserken kesinlikle elinizle dokunmayın. Elinizdeki bakteriler peynirin daha çabuk küflenmesine neden olacaktır. Keserken peyniri ambalajından tutarak kolaylık sağlayabilirsiniz.

10-Salataya kullanacağınız marulun üzerine bir adet havlu kağıt koyarak muhafaza ederseniz, marul bir hafta kadar taze kalacaktır.

11-Muzları birbirinden ayırarak muhafaza edin, böylelikle daha geç bozulacaklardır.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.