SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Ev dekorasyonunda İskandinav stili

Bu haber 18 Ağustos 2015 - 8:20 'de eklendi.

Büyüleyici tasarıma sahip İskandinav tarzı ile evlerinizi ferah bir mekana çevirebilirsiniz.

Temelinde basit ve minimalist çizgileri barındıran stilin ana vatanı Danimarka, Norveç, İsveç ve Finlandiya’yı kapsayan İskandinav Ülkeleri. Basit ama fonksiyonel dekorasyonlar, güçlü görsel efektler, misafirperver rahat koltuklar, rengârenk parlayan aksesuar ve yastıklar, okuma ve keyif köşeleri, enstrümanlar, şömineler… Ortamı her an canlı ve hareketli tutan objelerle tasarlanmış basit ve şık mekânlar…

BEYAZIN BÜYÜSÜ

İskandinav stilinin en önemli özelliği; beyaz duvarların eşlik ettiği, yine beyaz ağırlıklı açık renk eşyaların hâkimiyetinde olmasıdır. İskandinav ülkelerinin bol karlı soğuk hava şartlarını simgelercesine, hem duvarlarda hem de eşyalarda beyaz renk en çok tercih edilendir.

SICAK AHŞAP DOKUNUŞLAR

Ahşap dokunuşlar İskandinav stilinin olmazsa olmazlarından. Mekanda kullanılan ahşap mertekler, paravanlar, masif mobilyalar, sandalye ve koltuklar, beyazın büyüsüyle harmanlanıp sıcacık bir mekân yaratılmasına izin verir.

SADE AMA EĞLENCELİ

İskandinav stili sade olduğu kadar eğlencelidir de. Renkli halılar, sanatsal objeler, hayvan figürlü yastıklar, gitar ve piyano gibi müzik aletleri, hand made battaniyeler. Rahat konforlu koltuklarda, şömine karşısında sıcak dost sohbetleri için idealdir.

AYDINLIK MEKANLAR

Aydınlatmanın oldukça önemli olduğu İskandinav tarzında, tasarım lambaderler, abajurlar, avizeler rahatlıkla kullanılabilir. Mekanda değişik tarzlarda birden fazla aydınlatma kullanıldığına şahit olabilirsiniz.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.