SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Esnafa faizsiz kredi müjdesi

Bu haber 10 Aralık 2015 - 7:50 'de eklendi.

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Torbalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası yöneticilerini TBMM’de ağırladı. Kaya, yeni dönemde esnafa düşük faizli kredi desteğinin devam edeceğini belirterek, “30 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği verilmesi de planlanıyor” dedi.

30 bin TL’ye kadar

Geçtiğimiz hafta Torbalı Ticaret Odası yöneticilerini misafir eden, oda heyetini Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile görüştüren Kaya, bu kez Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın kapısını çaldı. Kendisine eşlik eden Oda yöneticileriyle Bakan Albayrak’ı ziyaret eden Kaya, esnaf camiasının temsilcilerinin hükümetin esnaflarla ilgili açıkladığı pakete tam destek verdiğini belirtti.

İstikrarın önemi

Kaya, yeni dönemde esnafa düşük faizli kredi desteğinin devam edeceğini, ayrıca 30 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği verilmesinin de planlandığını dile getirdi. Büyüyen ve gelişen bir ilçe olan Torbalı’daki esnafın kendisini ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten Bakan Albayrak ise İzmir’e gerçekleştireceği bir programda Torbalı’yı da ziyaret etmeyi istediğini söyledi. Albayrak, “İnşallah sizlerin bu ziyaretine bizler de iade-i ziyarette bulunuruz. İzmir’e geldiğimizde Torbalı’ya da uğrar, orada bir buluşma gerçekleştiririz” dedi.

Torbalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Gülcü de, esnaf olarak istikrara, huzura ve güven ortamına büyük önem verdiklerini belirtti. Gülcü, son 13 yılda esnaf ve sanatkarlar için çok önemli düzenlemeler yapıldığını hatırlattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olarak görev yaptığı dönemde verdiği bir talimatla, esnafların kredi ve kefalet kooperatifleri aracılığıyla düşük faizli kredi kullanmaya başladığı bilgisini veren Gülcü, “Her zaman esnafımızın yanında olan Sayın Cumhurbaşkanımıza esnaf camiamız minnettardır. Hükümetin bugüne kadar esnaflarla ilgili gerçekleştirdiği çalışmaların yeni dönemde de artarak devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.