SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Erdoğan: Tek çözüm örgütün silah bırakmasıdır

Bu haber 08 Eylül 2015 - 11:49 'de eklendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; terör olaylarında tek çözümün, terör örgütünün silah bırakmasının olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, YÖK Yönetim Kurulu Üyeleri ve üniversite rektörleri ile bir araya geldi. Erdoğan, yapılan toplantı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

DEVLETİN VE MİLLETİN RAZI OLACAĞI TEK ÇÖZÜM

Son günlerde yaşanan terör saldırılarına değinerek konuşmasına başlayan Erdoğan, “Bu saatten sonra devletin ve milletin razı olacağı tek çözüm terör örgütünün silahları bırakmasıdır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

Milletimizi Anadolu coğrafyasından atmaya çalışanlar hep hezimete uğradı. Bundan sonra da aynı akıbete uğrayacaklar. Türkiye bizim ortak sevdamız, ortak geçmişiz, ortak geleceğimizdir. Bunun için birliğimize sahip çıkmalıyız. Moral bozmaya kafaları karıştırmaya yönelik her tavır sadece teröre hizmet eder.

1 KASIM’DA HESABI SORULACAK

1 Kasım’da milletimiz bütün yaşananların hesabını soracaktır. İşine geldiğinde terör örgütünü destekleyen bir siyasi anlayışı kabul edemeyiz. Bugüne kadar nice badirelerin üstesinden gelen Türkiye, Allah izniyle terör belasının da üstesinden gelecektir.

“TEK ÇÖZÜM ÖRGÜTÜN SİLAH BIRAKMASIDIR”

Terör örgütü silahlarını ya devlete teslim edecek ya da üzerine beton döküp kullanılmaz hale getirecektir. Bu saatten sonra devletin ve milletin razı olacağı tek çözüm terör örgütünün silahları bırakmasıdır. Terör örgütünün silah bırakması konusunda en büyük görev bölge halkına düşüyor. Eylemler sebebiyle ticareti durma noktasına getiren, halkın ekmeğine kan doğrayan terör örgütünün ta kendisidir. Ülkemiz ve milletimizi bu zor durumdan gereken tedbirleri alarak kurtaracağız.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.