SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Erdoğan, Demirtaş’ın iddiasına çok kızdı: terbiyesiz, densiz

Bu haber 30 Temmuz 2015 - 7:03 'de eklendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demirtaş’ın ‘Suruç saldırısını Saray’ın gladyosu yaptı’ sözüne çok kızdı: Terbiyesizce, densizce, haddini bilsin.

Çin’in başkenti Pekin’deki temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “Suruç saldırısını Saray’ın gladyosu yaptı” şeklindeki iddiasına sert sözlerle yanıt veren Erdoğan, “Aslı astarı olmayan tertbiyesizce bir ifade. Abisi dağda yetişmiş biridir, hala da dağda. Kendisi de fırsatı bulunca oraya koşar. Bunların ağzından çıkan sözleri duyması lazım. Haddini bilsin derim, olay budur” dedi.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları;

ÇİN’DEKİ İSLAM TEMSİLCİLERİNİ KABULÜ

“Bize verdikleri rakamlar umut verici. Burada 35 bin cami olduğunu kendilerinden öğrendik. Bu mutluluk verici. Bu verdiklerini ben bir müjde olarak kabul ediyorum. Kendilerine ‘Aranızdaki birlik beraberliği, ülkenin birlik beraberliğine yansıtmanız çok önemli olacaktır’ mesajı verdim. Temenni ederiz ki büyüyen Çin içinde Müslümanların aldıkları yer de doğru orantılı olarak devam etsin.

DEMİRTAŞ’IN “SALDIRILAR SARAY’DA PLANLANDI” İDDİALARI

Bu aslı astarı olmayan terbiyesizce bir ifadedir. Biraz ağır olacak ama Cumhurbaşkanlığı makamının bu tür densizliklere alçaklıklara düşmeyecek kadar yüksek bir makam olduğunu söylemek isterim. Bu ifadeleri kullanan şahıs 50 kişinin öldüğü katliamın baş sorumlusudur. Şu ana kadar dokunulmazlık altında bu süreci getirmiştir, lekelemiştir.

“ABİSİ DAĞDA YETİŞMİŞ BİRİDİR”

Avrupa ve ABD’nin terör örgütü olarak nitelediği PKK’ya karşı bir tavır ortaya koyamamaktadır. Abisi dağda yetişmiş biridir halen de dağda. Kendisi de fırsatı bulunca oraya koşar. Bunların ağzından çıkan sözleri duyması lazım. Haddini bilsin derim, olay budur.”

DEMİRTAŞ NE DEMİŞTİ

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, grup toplantısında çok tartışılacak açıklamalarda bulunmuş, “Suruç katliamını özel gladyo örgütünün gerçekleştirdiğini” söylemişti.

“SURUÇ KATLİAMINI ÖZEL GLADYO ÖRGÜTÜ YAPTI”

Demirtaş, “Saraya bağlı gladyo örgütüyle kirli, bir savaş yürütüyorlar. Bütün devletle kirli işler yapar ama bu devleti de kullanmıyor. Kendi özel örgütünü kullanıyor. İstihbarat MİT’in tutanaklarına değil doğrudan kendine akıyor. Ona bağlı yargı, medya troller var maaşla çalışan. HDP’ye karşı tezgah yapıyorlar. Bunu startı nerede verildi biliyor musunuz Suruç katliamında. Suruç katliamını yapan bu özel gladyo örgütüydü. IŞİD’in içine sokulmuş kendilerine çalışan bir zavallı aracılığı ile Türkiye’nin pırıl pırıl evlatları katledildi.” demişti.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.