SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Erdoğan: Bizim tek derdimiz İslam, İslam, İslam

Bu haber 31 Temmuz 2015 - 7:30 'de eklendi.

Endonezya’da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim tek derdimiz var: İslam, İslam, İslam… İslam’a gölge düşürülmesini kabul etmemiz mümkün değil.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Uzakdoğu gezisinin ikinci ayağında Endonezya’da Milli Güvenlik Akademisi’nde konuştu.

İşte konuşmasından satır başları:

“IŞİD ELİYLE İSLAM VE MÜSLÜMAN ALGISINA ZARAR VERİLİYOR”

“Bugün Suriye’deki durum sebebiyle hem ülkemizin hem de uluslararası toplumun güvenliği ciddi tehdit altındadır. Malesef rejim, kimyasal silahlar, balistik füzeler ve terör örgütleri olmak üzere her türlü kirli yola başvurmaktadır. IŞİD terör örgütü işte böyle bir anlayışın, böyle bir projenin ürünüdür. Bu örgütün yaptıklarının bizim dinimizde vicdanımızda, kültürümüzde asla yeri yok. IŞİD eliyle dünyadaki İslam ve Müslüman algısına büyük zarar veriliyor.

Bazı karanlık odaklar var ve bu karanlık odaklar Türkiye’yi böyle bir terör örgütüne destek vermekle kara propaganda yaparak zan altına sokmaya çalısıyor. Asla ve kata Türkiye böyle bir senaryonun içinde yer almamıştır, almaz. Ne batı ülkeleri ne dünya bu konuda göstermiş olduğumuz hassasiyeti göstermemiştir.

“BİZİM TEK DERDİMİZ VAR: İSLAM, İSLAM, İSLAM…”

Bizim tek derdimiz var: İslam, İslam, İslam. İslam’a gölge düşürülmesini kabul etmemiz mümkün değil. Şuan da bütün bu yapılanlardan İslam yara almaktadır. Tüm Müslümanların bunu koruma noktasında görevi vardır. Terör kaynağına ve kimliğine bakmaksızın, hiçbir sebeple meşrulaştırmadan kategorik olarak reddetme iradesini hep birlikte gösterme mecburiyetindeyiz.

Terörün her çeşidine karşı kararlı bir tavır ortaya koyuyoruz. Sadece son günlerde ülkemizde gerçekleştirilen operasyonların dahi Türkiye’nin bu konudaki ilkeli duruşunu göstermeye yeterli olduğunu düşünüyorum. Suriye’de faaliyet gösteren yabancı savaşçılar konusunda Türkiye’ye yöneltilen suçlamalar tamamen haksızdır. Kendi vatandaşlarının terör örgütleriyle ilişkilerini takip eden, zamanında ve etkin müdahale gerçekleştirmeyen ülkelerin tüm sorumluluğu Türkiye’nin üzerine yıkmaya çalıştığını görüyoruz.

Ülkemde mezhep farklılığından dolayı ateist terör örgütlerini destekleyenleri görüyoruz. 2 milyon mülteciyi ülkesinde barındıran bir Türkiye var. Fakat Avrupa’nın tamamına bakınız onlar 200 bin kişiyi bile ülkelerinde misafir edemiyor.”

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.