SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Emniyet Müdürü’yüm diyerek 22.500 TL’sini dolandırdılar

Bu haber 27 Temmuz 2015 - 8:10 'de eklendi.

Torbalı’da telefonla kendisini ‘emniyet müdürü’ olarak tanıtan bir kişi, Diyarbakır’da hesabından para çekilmiş’ dediği vatandaşın 22 bin 500 lirasını dolandırdı.

OLAY, önceki gün ilçede meydana geldi. Kimliği bilinmeyen şhıs, Torbalılı A.Ş. isimli bayanı telefonla arayarak kendisini Emniyet Müdürü olarak tanıttı. Sahte polis müdürü, A.Ş.’ye ‘Diyarbakır ilindeki bir bankadan hesabındaki paraların çekildiğini, şüphelilerin yakalanması için hesaba 30 bin TL yatırılması’ gerektiğini söyledi. Verilen hesap numarasına 22 bin 500 TL yatıran A.Ş. isimli bayan bir süre sonra dolandırıldığını anlayarak polise gitti. Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri dolandırıcıyı yakalamak için çalışma başlattı.

‘UYANIK OLUN’

TORBALI İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri yaptığı açıklamada, kendisini farklı meslek gruplarında çalışır gibi göstererek hırsızlık yapan dolandırıcılara dikkat çekti. Hakim, savcı, polis unvanları kullanarak para isteyen dolandırıcılar, binlerce vatandaşı mağdur ediyor. İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, telefonla arayıp para isteyen bu dolandırıcılara karşı vatandaşın uyanık olmasını istedi.

‘BU DİYALOGLARA KANMAYIN’

DOLANDIRICILARIN akıl almaz yöntemleri dikkat çekiyor. Dolandırıcılar, genellikle ikna edici bir ses tonu ile telsiz sesi ile vatandaşları korkutuyor. Hırsızlar, farklı yöntemlerle telefonla aradıkları kişileri hile ve tehdit yolu ile kandırıyor. Telefon görüşmesi esnasında muhatabının ikna olduğunu anlayan dolandırıcı, vatandaşı asla irtibatı kesmemesi ve başka yeri aramaması konusunda sık sık uyarıyor.

‘VATANDAŞLARDAN KONTÖR VEYA PARA TALEBİNDE BULUNUYOR’

TELEFONLA aradığı şahsa, sahip olduğu telefon hattından bir kamu görevlisinin eşinin tehdit edildiğini söyleyen dolandırıcı, vatandaşa tacizciyi yakalamak için soruşturma yürütüldüğünü, gerçeğin ortaya çıkması için çok sayıda kişi ile görüşülmesi gerektiğini belirtiyor. İhtiyaç duyulan kontörün devlet imkanlarıyla karşılanamadığını söyleyen dolandırıcılar, vatandaşlardan kontör veya para talebinde bulunuyor. Hırsızlar, aksi halde işlenen bu suçun sorumlusu olarak gözaltına alınacağını söyleyerek tehdit ediyor.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.