SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Eğlenerek eğitecek

Bu haber 17 Eylül 2015 - 11:47 'de eklendi.

Doğal bir ortama sahip olan Doğa Kreş ve Gündüz Bakımevi, yeni eğitim öğretim dönemi için kayıtlara başladı. Kurum, öğrencilere geniş bahçesi ve müstakil binasında eğlenerek eğitim verecek.

GEÇTİĞİMİZ aylarda hizmet vermeye başlayan Doğa Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde yönetim değişti. Doğa Kreş ve Gündüz Bakımevi, yeni yönetimi, yeni eğitmen kadrosu ve kaliteli eğitim anlayışı ile 2015-2016 eğitim öğretim döneminde hizmet verecek. Kendisi de bir eğitimci olan Murat Altıntaş tarafından devralınan eğitim kurumu, kısa sürede yapılan köklü değişiklikler ile kapılarını hizmete açtı. Kayıt döneminin başlandığı kurum, 40 öğrenci kapasitesine sahip. 2-6 yaş grubundaki öğrencilere yönelik hizmet veren Doğa Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin en büyük özelliği ise sıcak bir aile ortamının oluşturulması. Kurum yetkilisi Murat Altıntaş, “Hedefimiz, eğitimi eğlenceli hale getirmek. Öğrencilerimiz, eğlenirken öğrenecek, öğrenirken de eğlenecek” dedi.

EĞİTİM YUVASI

Son yıllarda 0-6 yaş arası eğitimin öneminin artmasıyla birlikte, ebeveynler çocuklarını gönderecekleri eğitim kurumunu belirlemek için ince eleyip sık dokuyor. İlçemizde hizmete giren eğitim kurumları da hizmet kalitelerini daha da yukarı taşıyarak, en iyi hizmeti sunmaya çalışıyor. Torbalı’da minik öğrencilerin eğitiminde farkındalık oluşturmak için yola çıkan bir isimde Murat Altıntaş. Tarih öğretmeni olan ve daha sonra özel bir şirkette eğitim programı sorumlusu olarak çalışan Altıntaş, eğitimci yönünü çocuklarla paylaşmak adına önemli bir yatırıma imza attı. Geçtiğimiz Mart ayında hizmet vermeye başlayan Doğa Kreş ve Gündüz Bakımevi’ni devralan Altıntaş, hayalindeki eğitim yuvasını kurdu.

MENTAL ARİTMETİK EĞİTİMİ

Uzun uğraşların ardından tamamlanan okul binası, oldukça modern bir görünüme kavuştu. Müstakil bir binada bulunan Doğa Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin geniş de bir bahçesi bulunuyor. Tamamen yeşil çimler ve ağaçlarla donatılmış bahçe ile öğrencilerin toprak, yeşil ve ağaçlarla iç içe eğitim görmesi hedefleniyor. Kurumda, İngilizce, montessori etkinlikleri, mental aritmetik, satranç, müzik, eğitici drama, okuma yazmaya hazırlık, fen ve matematik, Türkçe dil etkinlikleri, sinema, tiyatro, tangram, mandala çalışmaları, bale, dans, doğa deneyleri, bahçe etkinlikleri, halk oyunları ve sanatsal faaliyetler gerçekleştirilecek. Öğrencilerin en iyi şekilde yetiştirilmesini hedefleyen kurumda, her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş durumda.

ÇOCUKLARLA ÇOCUK OLACAĞIZ

Eğitimden kopamadığını kaydeden Murat Altıntaş, bu kurum ile yeniden öğrencilerle iç içe olacağından dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Ticari anlayıştan ziyade, kaliteli ve bilinçli eğitimin ön planda tutulduğu Doğa Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde cumartesi günleri de hizmet verecek. Kurum bu hizmetiyle ilçede ilk olma özelliğine sahip. Servis dahil olmak üzere fiyatları yarım gün 250, tam gün 400 TL olarak belirleyen kurumda kayıtlar tüm hızıyla devam ediyor. ‘Okul öncesine verilen emek, mutlu yarınlar demek’ sloganıyla yola çıktıklarını kaydeden Murat Altıntaş: “Öğrencilerimiz, doğanın içinde tamamen eğlenerek eğitim görecek. Onlarla eğleneceğiz, oyunlar oynayacağız. Her çocuk bizim için bir fidan. Vereceğimiz eğitimlerle onları en iyi şekilde büyüteceğiz. Tamamen ev sıcaklığında bir ortam hazırladık” diye konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.