SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Efsane İzmir’de

Bu haber 20 Kasım 2015 - 14:37 'de eklendi.

İNGİLİZ lüks otomobil markası Aston Martin’in Türkiye’deki ikinci showroomu İzmir’de açıldı.

Aston Martin ve James Bond’un 50 yıllık birlikteliğini kutlamak için özel olarak tasarlanan ve dünyada sadece 150 adet üretilen ve 538 bin Euro fiyat etiketi bulunan 34 numaralı Aston Martin DB9 Bond Edition modelini dünyaca ünlü model Laura Verloop tanıttı. İngiliz lüks araç üreticisi Aston Martin, İstanbul Yeniköy’deki showroomundan sonra İzmir’de de ikinci şubesini açtı. Yeni distribitörü D&D Motorlu Araçlar güvencesiyle Folkart Towers’te spor Otomobil tutkunlarını buluşturacak Aston Martin 300 metrekarelik showroomu ile satışları arttırmayı planlıyor.

Açılışla beraber İzmir’e Aston Martin’in diğer modellerinden dört aracın satıldığı bildirilirken, özel üretim Aston Martin DB9 Bond Edition modelinin ise alıcısını beklediği kaydedildi. Tanıtım için düzenlenen toplantıya Aston Martin Ortadoğu- Türkiye- Kuzey Afrika Genel Müdürü Neil Slade, Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak ve D&D Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya katıldı. Toplantıda konuşan Nevzat Kaya, yeni showroomlarının Aston Martin’in önemli bir üssü olacağına inandıklarını vurgulayarak, “Yeniköy Motors olarak 1991’den bu yana yurtdışından dünyaca ünlü önemli markaların bayiliklerini yaptık ve lüks araçta tercih edilen bir marka haline geldik. Şirketimizin kurduğu D&D Motorlu Araçlar ile de lüks İngiliz markası Aston Martin’in distribitörlüğünü yapıyoruz. Türkiye genelinde yıllık 25 adet satış hedefimiz var. Artık birbirinden özel Aston Martin modellerini İzmir sokaklarında da görebileceksiniz” dedi.

HEDEF SADECE ERKEKLER DEĞİL

Türkiye pazarının kendileri için önemli olduğunun altını çizen Aston Martin Ortadoğu- Türkiye- Kuzey Afrika Genel Müdürü Neil Slade de, dünyada sadece 150 adet üretilen Aston Martin DB9 GT Bond Edition modelinden bir tanesinin İzmir’de satışa sunulmasının önemine dikkat çekti. Slade, lüks otomobilde sadece erkeklere değil kadınlara yönelik de özel modellerinin bulunduğunu hatırlatarak “Kendimize çok güveniyoruz” dedi.

SANCAK: “BU MARKALAR ARTMALI”

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak ise, açıldıkları günden bu yana çok önemli markalara ev sahipliği yaptıklarını vurgulayarak “Dileğimiz böyle değerli markaların sayısının İzmir’de artması. Aston Martin Türkiye showroomu İzmirli spor otomobil tutkunlarının vazgeçilmez adresi olacak” dedi. Sancak, sorular üzerine kendisinin de bir Aston Martin sahibi olmak istediğini dile getirdi. Dünyaca ünlü model Laura Verloop’un sunumunu yaptığı Aston Martin DB9 GT Bond Edition, tasarımı ve aksesuarlarıyla büyük ilgi topladı. 540 beygir gücü ile bugüne kadarki en güçlü DB9 olan modelin en yüksek hızı saatte 295 kilometreyi bulabiliyor. Model, 538 bin Euro fiyatla dünya piyasalarıyla aynı anda Türkiye’de, İzmir’de satışa sunuldu. Kısa süre önce vizyona giren 007’nin ’Spectre’ filminde James Bond, film için özel üretilmiş 7 Aston Martin DB10 marka aracı kovalama sahnelerinde parçalamıştı.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.