SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Dünyanın Rusya’yı dikkate almasına neden olan 5 silahı

Bu haber 22 Eylül 2015 - 14:17 'de eklendi.

Gürcistan, Ukrayna ve Suriye krizlerinde Rusya, istediklerini yapabildi. Moskova’nın uluslararası arenada etkili olmasında savunma gücünün etkili olduğu konuşuluyor.

Gürcistan, Ukrayna ve Suriye krizlerinde Batı ile karşı karşıya gelen Rusya, büyük ölçüde politikalarını uygulayabildi. Batılı ülkelerin yaptırımlarına gıda ambargosu ile karşılık veren Moskova’nın yeniden uluslar arası arenada etkili olmasında güçlü savunma kapasitesinin etkili olduğu belirtiliyor. RT’nin haberine göre Rusya’nın 5 etkili silahı uluslar arası alanda Rusya’nın yok sayılmasına engel oluyor.

PAK FA DENEME UÇUŞUNDA

Sukhoi jetlerinin yeni nesil versiyonu PAK FA’lar deneme uçuşlarına başladı. Süper manevra kabiliyeti olan savaş uçağı havadan havaya ve havadan yere tam isabet atışlar yapabiliyor.

GECE AVCISI

Rusya’nın ikinci korkunç silahı ise “Gece Avcısı” olarak tanımlanan Mi-28NM savaş helikopteri. Pilotların güvenliğini artıran yeni özelliklerle donatılan helikopterler yeni sensörlerle gece de gündüz gibi uçabiliyor ve hedeflerini vuruyor.

TANKLARI ÇOK ETKİLİ

Rus ordusunun yeni tankları Armata’lar ise bir çok silahla donatılabiliyor. Zafer Bayramı kutlamalarında Kızıl Meydan’da gösterime sunulan yen tanklar 2015’den itibaren Rus ordusunda görev almaya başlayacak. Rusların son model tankı eski T-72 platform üzerine geliştirilen modellerden çok farklı. Ana topun yanısıra, 2×30 mm makineli tüfek ve 2×12,7 mm ağır makineli tüfekten oluşan yardımcı silahları bulunuyor. Çelik kapasitesi 1,7 kat artırılmış olan yeni nesil tank, 80 kilometre hız yapabiliyor.

FÜZE SAVUNMA SİSTEMLERİ

Rusya’nın dördüncü önemli gücü ise S-400 füze savunma sistemleri. S-400’ler jetleri, füzeleri ya da karada belirlenen bir hedefi kolaylıkla avlayabiliyor. Orta menzilli hava savunma sistemleri S-300’lerin geliştirilmiş yeni nesil versiyonu olan S-400’ler kısa-orta-uzun menzilli hava savunma sistemi olarak çalışabiliyor. 400 kilometre menzile sahip olan füzeler AWACS erken uyarı uçakları ve balistik füzeleri avlayabiliyor. Füzenin hızı 17 bin 280 km/saat.

DENİZLERİN HAKİMİ

Rusya’nın beşinci büyük gücü ise denizlerde. Borey sınıf nükleer denizaltılar Rusya’nın gelecekte caydırıcı nükleer gücünün bir parçası olacak. Dünya okyanuslarında dolaşmaya başlayan Bulava SLBM’lerle donatılmış denizaltılar Rusya’ya saldırı planlayanları iki kez düşünmeye sevk ediyor.

İşte Rusya’nın dünyayı titreten 5 silahı:

 

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.