SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Dünyanın en tehlikeli adasına giriş yasaklandı

Bu haber 27 Ağustos 2015 - 7:10 'de eklendi.

Brezilya’daki Ilha de Queimada Grande adasına girişi ordu engelledi. İnsanların adaya adım atması yasak. Ada yılanların evi olarak biliniyor ve bu yüzden yüzlerce kişi ölmüş.

Dünyanın en tehlikeli adasına girişler yasaklandı. Brezilya’da Ilha de Queimada Grande adasına girişi ordu engelledi. İnsanların adaya adım atması yasaklandı. İşte dünyanın en tehlikeli adalarından ‘Yılan Adası’nın hikayesi…

Yılanlarının evi olan Ilha de Queimada Grande adası Brezilya’da ‘Yılan Adası’ olarak da anılıyor.

YILANLARIN EVİ

430 bin metrekarelik alanı kaplayan bu tehlikeli ada, Sao Paulo şehrine 144 km uzaklıkta yer alıyor. Metrekare başına ortalama beş yılanın düştüğü adada dünyanın en zehirli yılanları yaşıyor.

BU ADAYA ÖZGÜ ZEHİRLİ YILANALAR VAR

Ilha de Quimada Grande adası yüz binlerce Bothrops insularis türü yılana ev sahipliği yapıyor! Bothrops insularis, yalnızca bu adaya özgü altın renkli zehirli bir çukur engereği türü.

YILANLAR SEBEBİYLE ÖLÜMLER ARTTI

Uzunluğu 50-70 cm arasında değişiyor. Ayrıca Bothrops yılan ailesi, Brezilya’da yılanlar sebebiyle meydana gelen ölümlerin %90’ından sorumlu. Metrekare başına 1 ila 5 yılan düşen bu ada, zaman zaman bazı bilim adamlarının çalışma üssü haline gelmiş. Adada daha önce de bir balıkçı ölü bulunmuş.

 

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.