SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

DP’nin yeni patronu Kömürcü oldu

Bu haber 13 Ekim 2015 - 20:51 'de eklendi.

Hayati Saydam, uzun zamandır başkanlık görevini sürdürdüğü Demokrat Parti’den istifa etti. Genel Merkez Demokrat Parti İlçe Teşkilatının başına Mahmut Kömürcü’yü getirdi.

DEMOKRAT Parti İlçe Başkanı Hayati Saydam, rahatsızlığı nedeniyle ilçe başkanlığından ayrıldı. Demokrat Parti İlçe Teşkilatının başına genel merkez tarafından daha önce aynı partiden belediye başkan adayı olan Mahmut Kömürcü atandı. Dün mazbatasını Demokrat Parti İl Başkanı Tamer Yentür ile birlikte alan Kömürcü 15 gün içerisinde asil ve yedek listesini oluşturup genel merkeze gönderecek. Genel seçimler öncesi büyük bir sorumluluk aldığını belirten Kömürcü, Torbalı’nın kendilerine sahip çıkacağına inandıklarını kaydetti. Kömürcü, ülkenin son zamanlardaki kaostan çıkmak için Demokrat Parti’nin önemli bir alternatif parti olduğunu kaydetti.

ÇARE DEMOKRAT PARTİ

Demokrat Parti ilçe başkanlığına Mahmut Kömürcü getirildi. Dün mazbatasını Demokrat Parti İl Başkanı Tamer Yentür ile birlikte alan Kömürcü listesini oluşturmaya başladı. Konuyla ilgili dün bir açıklama yapan Demokrat Parti İl Başkanı Tamer Yentür, Kömürcü’ye güvendiklerini belirterek, “ Sağduyulu olmamız gereken bir dönemdeyiz. Bir iç savaşa doğru sürükleniyoruz. Son günlerde yaşadığımız olaylar milletimizi derinden etkiledi. Hükümetin uyguladığı siyasi politika milletimizi ayrıştırma noktasına getirdi. Çanakkale’de omuz omuza tarih yazmış bir neslin torunları, bugün birbirini öldürüyor. Türkiye’nin bugün bulunduğu tablodan herkes rahatsız. Özellikle sağduyulu insanların Demokrat Parti çatısı altında birleşmesi gerektiğine inanıyorum. Bu zorlu bir yol ama başarmak için mücadele edeceğiz” diye belirtti. Kömürcü ise önemli bir süreçten geçtiklerinin altını çizerek çözümün Demokrat Parti olduğunu savundu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.