SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Dolandırıcılar bunu da yaptı

Bu haber 30 Kasım 2015 - 14:34 'de eklendi.

İNSANLARI tuzaklarını düşürmek için çok ilginç yollar bulan dolandırıcılar bu kez TV program yapımcısı olarak karşımıza çıktı. Türkiye’nin farklı yerlerinde seçtikleri bir evi baştan aşağıya yenileyen “Evim Şahane” programına ilginin yüksek olmasını fırsat bilen dolandırıcılar, vatandaşları bu yöntemle dolandırmaya başladı. Dolandırıcılar bu kez avını Torbalı’dan seçti. Sahtekarlar ‘Evim Şahane’ yerine ‘Evi Şahane’ ismini kullandı.

D.K. isimli vatandaşa mesaj yolu ile “Evi Şahane programı olarak bölge çalışması yaptık ve sizin evinizi uygun bulduk. Evinizi hiçbir ücret almadan baştan aşağı yenileyeceğiz. Bunun için belge ve mimar parası olarak 269 TL yatırmanız gerekiyor” ulaştı. Mesajı alınca sevinen D.K. isimli vatandaş kargo ile gelen belgeyi aldı ve karşılığında 269 TL ödeme yaptı. Paketin içinde olayla ilgili belgeler çıkmayınca dolandırıldığını anlayan D.K. hemen İlçe Jandarma Komutanlığı’na gitti.

Jandarma, D.K.’yı dolandıran şahısların peşine düştü. Yurt genelinde isimleri kullanılarak yapılan dolandırıcılık olayın artığını dile getiren Kanal D yetkilileri vatandaşların gelen bu tür telefon ve mesajlara itibar etmemelerini belirttiler.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.