SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Doğalgazlı eve bedava kömür

Bu haber 02 Aralık 2015 - 8:40 'de eklendi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın, bu yıl yaptığı kömür yardımda çok ilginç bir detay ile karşılaşıldı. Kömür almak için müracaat eden 58 kişinin doğalgazlı evde yaşadığı tespit edildi. Vakıf, bu evlerin kömür yardımını iptal etti

TORBALI İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı, her yıl kış aylarında binlerce aileye kömür yardımı yaparak kışı sıcak geçirmesini sağlıyor. Bu kapsamda yapılan başvuruları titizlikle inceleyip, başvuru yapanların sosyoekonomik durumlarını araştıran Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, kömür yardımında bulunacağı kişilerin yer aldığı listeleri sık sık güncelleniyor. Vakıf ayrıca kömür yardımı yapıldığı esnada da bazı denetimler yapıyor. Yetkililer dağıtım sırasında yaptığı incelemelerde bazı doğalgazlı evde yaşayanların bu yardımı talep ettiğini fark etti. Binlerce vatandaş, muhtaç bir şekilde kömür yardımları beklerken, duyarsız vatandaşların başkalarının haklarını gasp edercesine kömür yardımı talep etmeleri bu kadarına da pes dedirtti.

SAYAÇ OLMASI HALİNDE İPTAL EDİLİYOR

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda yapılan kayıt işlemleri sonrasında listeye alınan hanelere kömür yardımı yapılmaya başlandı. Şuana kadar yapılan dağıtımlarda yardım talebinde bulunan 58 hanenin doğalgaz kullandığı tespit edildi. Vakıftan yapılan açıklamada, “Elimizde bulunan mevcut dosyalar her yıl güncelleniyor. Güncellenen dosyalar arasına yenileri de ekleniyor. Kişinin üzerinde herhangi bir mal varlığı yoksa kömür yardımı yapılıyor. Bu yıl ekiplerimiz yapılan dağıtımlarda 58 farklı noktada doğalgaz kullanan aile tespiti yaptı. Evlerde doğalgaz sayacı tespit edilmesi durumunda listeden çıkartılıyor ve bu tür vatandaşlar hiçbir yardımdan faydalanamıyor” denildi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.