SON DAKİKA
.
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Deliler ülkesi

Bu haber 06 Mart 2015 - 11:42 'de eklendi.

Şimdi bu yazının içeriğinin 8 Mart dünya emekçi kadınlar günü olması mı gerekiyor?  Popüler yazılar serisine eklemek mi?

 Ben önceliklerimizi bilmek gerektiği kanısındayım. Ülkemin balık hafızalı insanlarına değinmek, insanlarımızın ayırt etmeden izlediği şiddet vahşet  tüm hayatımızı kontrol altına almaya çalıştığı diziler, öyle ki dizi günlerimize misafir kabul etmeden yaşar olduk.

Devletin çıkardığı yasalardan kaçımızın haberi var.

Suya sabuna dokunmadan ne kadar yaşanılabilir.

Bu ülkede yaşanan katliam, idam ve haksızlıkların arkasında olan sadece aydın insanların sırtında mıdır ?

Bu ülkede yaşanan tüm olumsuzluklar bu insanların düşünceleriyle mi ilerlemeli tüm halkın gereksinim ve halkın çıkarları adına verilen mücadele de yalnızlaştırılarak mı yaşamalılar?

Parsel parsel satılan toprak ve akarsular sadece belli bir kesime mi ait yoksa hepimizi mi ilgilendiriyor?

İnternet ve sosyal medya da ki karşı çıkışlara cevaben paylaşımlarınız ve savunmalarınızı sokakta ve meydanlar da da haykırma cesaretiniz var mı?

Her birimizin devlet eliyle her an tehlikede olduğumuzun farkına ne zaman varacaksınız?

Hayatta ki tüm değerlerini kaybetmiş insan topluluğu olarak ne kadar insan olabileceksiniz.

Daha sorulacak o kadar soru var elbette ama bunların cevaplarını bulamadığımız sürece bu uzar gider ve her gün yenisi eklenir. Usanılmadı mı her gün vahşet haberleri ve cesetler görmekten. Kin ve nefret bürümüş kalpleri arındırmak için bir yol yok mudur?

8 Mart artık ne anlam ifade ediyor. Dünya emekçi kadınlar günü mü yoksa seri bir şekilde gelen katliam haberlerini anma günü mü? Şimdi sokaklara çıkılacak ve erkek şiddetine dayalı sloganlar konuşmalar yapılacak. Peki sorarım size psikopat yada şiddet meraklısı bir eşi olan arkadaşınıza ne zaman yardım ettiniz. Tanıdığınız bir kadının bu haline seyirci mi kaldınız. Bu durmda ailesinin bile terk etiği bu kadınlara manevi desteğniz oldu mu yada sadece izlemekle mi yetindiniz. Ölüme doğru aldığı yolda, arkasından bakarak. Şimdi bu kadınların yanında olmayıp ve sessiz kaldıktan sonra 8 mart günü çıkıp slogan atan bu kadınlar arasında olmak istemiyorum. Yabancı ve yalancı geliyor bana bu davranışlar. Bu kadınlar adına kurulmuş çeşitli örgütlerin kadın sığınma evlerine yönlendirmesi de saçma, devletin erkek zihniyetli olduğunu savunarak devletin bir kurumuna teslim etmek ne kadar tutarlı bir davranış işte bu tartışılır.

İçinde bulunduğumuz hal ve gidiş hat belli  ya bu ülke doğruyu yanlışı birbirinden ayırmayı öğrenip ayaklanacak yada seçim ile gelen bu karabulutu güneşe çevirecek yada Hep beraber birlikte delirip birbirimizi katledip bu ülkeyi yaşanmaz hale getireceğiz ,sessiz sessiz bir şizofrenin yardımıyla.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Reklam Kodu r026