SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Define avcısı suçüstü yakalandı

Bu haber 05 Kasım 2015 - 8:31 'de eklendi.

Dün Torbalı İlçe Jandarma ekipleri rutin dağlık alan kontrolleri sırasında kaçak define arayan bir kişiyi suçüstü yakaladı. Kazı ekipmanları ve bir av tüfeği ile birlikte yakalanan L.E. (59) mahkemeye sevk edildi

TORBALI’DA son zamanlarda artan kaçak define vakaları arasına bir yenisi daha eklendi. Yerin altında umut arayan 59 yaşındaki L.E. isimli şahıs dün kaçak bir şekilde define aramak için Özbey Mahallesi’nde kazı yaparken suçüstü yakalandı. Olayın yaşandığı yerde rutin olarak inceleme yapan sivil jandarma ekipleri izinsiz define aramak amacıyla kazı yapan bir kişiyi kıskıvrak yakaladı. Şahsın kırsal alanda daha yeni kazı yapmaya başladığı öğrenilirken suçüstü yakalanan L.E. eşyalarıyla birlikte jandarma tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınıp mahkemeye sevk edilen şahsın üzerinde bulunan av tüfeğine de el konuldu.

MAHKEMEYE ÇIKARILDI

Dün sabaha karşı Özbey Mahallesi’nde rutin olarak çalışma yapan sivil jandarma ekipleri bölgede kaçak kazı yapan bir kişiyi suçüstü yakaladı. Jandarma şahsı gözaltına alırken, jeneratör, av tüfeği, daha önce bulunan bir kalıntı ve muhtelif kazı malzemelerine de el koydu. Zanlı, jandarmadaki sorgularının ardından Torbalı Adliyesi’ne sevk edildi. Zanlı ile birlikte define aramada kullanılan, kazma, kürek, jeneratör ve kazı malzemeleri de delil olarak adliyeye getirildi. Suçüstü yakalanan şahsın maddi sıkıntılar yaşadığı daha önce de define işine merak sardığı öğrenildi. Dün akşam üzere çıkarıldığı mahkemece tutuklanan şahsın 59 yaşında olduğu ifade edildi. Özbey Mahallesi’nde dağlık alanda bu tür vakalara çok sık rastladığı belirtilirken, kaçak kazı yapan şahıslara müsaade edilmediği, özellikle dağlık alanların sık sık kontrolünün yapıldığı belirtildi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.