SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Davutoğlu Cuma günü İzmir’de

Bu haber 21 Ekim 2015 - 10:31 'de eklendi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu 18 Ekim’de planlanan ancak daha sonra iptal edilen İzmir gezisi’ne 23 Ekim cuma günü başlayacak. Çeşitli ilçelerde yapılacak mitinglerin ardından Davutoğlu geceyi İzmir’de geçirecek. Ertesi gün bir miting daha gerçekleştirecek olan Davutoğlu daha sonra Adana’ya hareket edecek.

Daha önceki seçimlerde Gündoğdu meydanında yapılan miting yerine çevre ilçelerden bazılarını gezerek miting yapmayı planlayan Davutoğlu 23 Ekim Cuma saat 15.00’te Bergama’da İzmir’lilere merhaba diyecek. Daha sonra Buca Pazaryeri’nde partilileriyle buluşacak olan Davutoğlu geceyi İzmir’de geçirecek. Ertesi gün programına erken saatlerde başlayacak olan Davutoğlu saat 11.00’da Ödemiş’te yapacağı miting ile İzmir gezisine son verecek. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, cuma günü İzmir’e gelecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Bergama, Ödemiş ve Buca’da vatandaşlarla buluşacağını söyledi. Davutoğlu’nun kapalı alan programının olmayacağını belirten Delican, Başbakan’ın sürpriz ziyaretler yapabileceğinin sinyalini verdi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, seçim çalışmaları kapsamında 23 Ekim Cuma günü İzmir’e gelecek olan Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun programını paylaştı. Partisinin İzmir İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Davutoğlu’nun 23 Ekim Cuma günü İzmir’e geleceğini ve programına saat 15.00’te Bergama ziyaretiyle başlayacağını söyleyen Delican, “Başbakanımız daha sonra Buca pazar yerinde halkla buluşacak. Gece İzmir’de konaklayacak. Cumartesi saat 11.00’de Ödemiş’te halkla buluşacak. Başbakanımız bu programın ardından Adana mitingi için kentten ayrılacak” dedi.

“BULUŞMALARI MİTİNG HAVASINDA YAPACAĞIZ”

Yaşanan program değişikliği nedeniyle kamuoyunda yanlış algılama olduğunu anlatan Delican, “Mitinglerimizi o menfur olaydan sonra iptal ettik. Sonra cumartesi gününe almıştık. Ancak bu defa seçmenimizin yanına gitmeyi daha uygun bulduk. Bakırçay ve Küçük Menderes havzaları ilimiz için önem taşıyor. Havzalarda yaşayan vatandaşlarımız uzun süreden beri Başbakanımızın gelmesini istiyorlardı. Biz de bu buluşmayı bir miting havasında paylaşmak istedik. Bu buluşmaları coşkulu, birlik, beraberlik ve kardeşlik havasında yapacağız” diye konuştu.

“HER AY BAŞBAKANIMIZI AĞIRLAYACAĞIZ”

 Başbakan Davutoğlu’nun İzmir metropolünde de Buca’da vatandaşlarla buluşacağını söyleyen Delican, “Başbakanımız her fırsatta İzmir’e gelmek istiyor. Başbakanlık Ofisi dolayısıyla artık her ay Başbakanımızı ağırlayacağız. Sayın Başbakanımıza hem İzmir turu attırmak hem de havzalardaki değerli hemşehrilerimizle buluşturacak bir program hazırladık. İzmir havzalar kenti olduğu için böyle bir program hazırladık” dedi.

“TERÖRLE KARARLILIKLA MÜCADELE EDİYORUZ”

Terörün devletimize karşı elinden gelen her türlü hainliği yaptığını anlatan Delican, “Teröre karşı hükümetimizin dik duruşunu tüm dünya izliyor. Huzur ve kardeşliğimizin tesisi için İzmirlilerle bir arada olacağız. İnşallah ülkemiz bu terör belasından kısa sürede kurtulacak. Kararlılıkla mücadele ediyoruz. Bu meseleyi vatandaşlarımızın desteğiyle birlik, beraberlik içerisinde sonuçlandıracağız” ifadelerini kullandı. “KAPALI ALANDA PROGRAM YOK” Başbakan Davutoğlu’nun İzmir programının daha önce belli olduğunu ancak yağmur endişesiyle alternatifler üzerinde durduklarını anlatan Delican, “Yağmurdan dolayı ‘kapalı bir alanda yapar mıyız’ diye düşündük. Ama meteorolojiyle görüşüp sağanak yağış olmayacağını öğrenince kapalı bir alanda program yapmayı istemedik” dedi. Delican, Başbakan Davutoğlu’nun sürpriz ziyaretler yapabileceğinin sinyalini de verdi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.