SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Damadın tapusu maaşından etti

Bu haber 17 Ağustos 2015 - 6:18 'de eklendi.

2 bacağı şeker hastalığı sonucu kesilen ve gözleri görmeyen Cafer Barut’un, damadının üzerine arsa olduğu için aldığı engelli maaşı kesildi. Barut’un bakıcılığını yapan kızı Seval Çetin ise yine tapudan dolayı bakım maaşı alamıyor.

GEÇİRDİĞİ şeker hastalığı yüzünden iki bacağı diz kapağından kesilen ve hiper tansiyona bağlı 2 gözünün de görme yetisini kaybettiği 85 yaşındaki Cafer Barut, Ormanköy’de yaşayan kızının yanına taşınınca 3 ayda bir aldığı engelli maaşı kesildi. Kemalpaşa’da oturan ve kendisinin bakıcılığını yapan kızının intihar edip hayatını kaybetmesi sonucu Ormanköy’de ikamet eden kızı Seval Çetin’in yanına yerleşen Cafer Tosun, ikametgâh yer değişikliğini bildirmesinin ardından engelli maaşını çekmeye gittiği bankada maaşının kesildiğini öğrendi. Bakımını üstlenen kızı Seval Çetin’in eşinin üzerine tapu olduğu için kızına bakım maaşı verilmezken Cafer Barut’un 3 ayda bir aldığı 870 liralık maaş kesilirken ilaçlarını ise ücretsiz bir şekilde alabiliyor.

KIZI VEFAT EDİNCE TORBALI’YA GELDİ

50 yaşındayken geçirdiği şeker hastalığı sonucu önce sağ bacağını, 60 yaşında ise sol bacağı kesilen Cafer Tosun geçirdiği hiper tansiyonu sonucu gözlerini de kaybetti. Ameliyat olmasına rağmen gözleri iyileşmeyen Cafer Tosun’un kızı babasının eli, ayağı, gözü olmuş durumda. 85 yaşındaki Cafer Tosun Kemalpaşa’dan Torbalı’daki kızının yanına yerleşince engelli maaşı kesildi. Vefat eden kızında kaldığı Kemalpaşa’dayken engelli maaşı aldığını ve kızının ise bakım ücreti aldığını ifade eden Cafer Tosun, “Yaklaşık 1 yıldır 3 ayda bir engelli maaşı alıyordum. Ormanköy’deki kızımın yanına yerleşeli bir yıl oldu ve 1 yıldır maaş alamıyorum. Damadımın üzerine konut dışında arsa tapusu göründüğü için maaşımın kesildiği söyleniyor.

VARLIKLI DEĞİLİZ

Ormanköy’de yaşanan ilginç olayla ilgili Torbalı Kaymakamlığı Vakıf Müdürlüğü tarafından kendilerine eşinin üzerine kayıtlı arsalar bulunduğu için maaşının kesildiğinin ifade edildiğini belirten Seval Çetin, “Eşim Bağ-Kur emeklisi. Ben ise pazarcılık yapıyorum. Ama tapudan dolayı babamın maaşı kesildi. Yine tapulardan dolayı başvurmama rağmen bana da bakım ücreti verilemeyeceğini söylüyorlar. Bir gerçek var ki biz sistemde göründüğü gibi varlıklı bir aile değiliz. Yaşadığımız mağduriyetin giderilmesi ve babama daha sağlıklı, elverişli koşullarda bakmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.