SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Dalgıç’tan yörüklere ziyaret

Bu haber 21 Ekim 2015 - 7:17 'de eklendi.

MHP Milletvekili adayı Halit Dalgıç, köy ziyaretlerine Ahmetli ile devam etti. Ahmetli’de mevlide katılıp, yörüklerle keşkek yiyen Dalgıç, kahvehaneleri dolaşıp vatandaşlardan destek istedi

Torbalılı genç milletvekili adayı Halit Dalgıç durmak bilmiyor. Seçim startı verdiği günden bu yana Torbalı’yı karış karış gezen Dalgıç, 1 Kasım’a kadar toplumun her kesimi ile kucaklaşmayı hedefliyor. Çalışkanlığı ile göz dolduran genç aday, köy ziyaretleri kapsamında önceki gün de Ahmetli’yi ziyaret etti. Önce şehitlerimiz için okutulan mevlide katılan Dalgıç, burada köylülerle beraber keşkek yiyip, şehitlerimizin ruhuna Fatiha okudu. Dalgıç, imece usülü yemek yapan köylü kadınlarla da bir süre sohbet edip, gösterdikleri duyarlılıktan dolayı tebrik etti. Dalgıç’a Ahmetlili köylülerin de ilgisi yoğun oldu.

GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ

Ahmetli’nin gençleriyle bir araya gelen Halit Dalgıç, “Bende sizin aranızda yetişmiş genç bir mileltvekili adayıyım. Gençlerimizin önünü açmak, Ankara’ya seslerini duyarmak için bu yola çıktım. Gençlerimizin sorunlarını Ankara’ya taşımak, TBMM kürsüsünden duyurmak için aday oldum. 1 Kasım’da da en büyük desteği sizin gibi gençlerden bekliyorum. Çünkü memleket yönetiminde gençlerin de yer alması gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuşarak seçimlerde destek istedi.

YÖRÜKLERDEN DESTEK İSTEDİ

Köyde esnaf ve kahvehaneleri dolaşarak vatandaşlardan destek isteyen Halit Dalgıç, köy ziyaretini Yörük Derneği ile tamamladı. Dernek binasında yörük vatandaşlarla bir araya gelen Dalgıç, “Ahmetli’deki Yörük Derneği’mizin çalışmalarını yakından takip ediyorum. Bu topraklarda binlerce yıldır var olan bir kültürü, geleneği ayakta tutmaya, gelecek nesillere aktarmaya çalışıyorlar. Yörük kültürü Türklerin milli unsurlarındandır. Bu milli kültürü ayakta tutmak bizim görev ve sorumluluğumuzdur. Bu konuda bizim de üzerimize düşen bir şey varsa seve seve yapmaya hazırız” dedi.

“ORTAK KAYGILARIMIZ VAR”

MHP iktidarının yörük vatandaşların oylarına talip olduğunu belirten genç mileltvekili adayı Halit Dalgıç, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak yörük vatandaşlarımızla ortak kaygılar taşıyoruz. Bizler de bu topraklarda geleneklerin, göreneklerin yaşatılması, ayakta tutulması ve bizden sonraki nesillere aktarılması için mücadele veriyoruz. Bu anlamda 1 Kasım seçimlerinde yörük vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.