SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Çöp evden çuvalla para çıktı!

Bu haber 10 Ağustos 2015 - 14:07 'de eklendi.

Karakuyu Mahallesi Barbaros Caddesi’nde kimsenin yaşamadığı virane haldeki bir evi temizleyen Torbalı Belediyesi ekipleri evin içerisinde dağınık halde yarım çuval madeni ve kağıt para buldu

KARAKUYU Mahallesi’nde dün oldukça ilginç bir olay yaşandı. Edinilen bilgilere göre İbrahim Akbaş isimli zihinsel engelli oğluyla birlikte harabe haldeki bir evde yaşayan Pakize Akbaş, oğlu vefat edince İzmir’de oturan yakınları tarafından yanlarına alındı. Çöplük halde bulunan virane evin temizlenmesi için mahalle sakinlerinin başvurması üzerine Torbalı Belediyesi’ne bağlı ekipler dün Barbaros Caddesi üzerinde bulunan evi temizlemeye gitti. Hurdalarla dolu olan tek göz odanın içerisine giren ekipler temizliğe başladıktan sonra evin içerisinde dağınık halde 1 liralık madeni paralar bulmaya başladılar.

ÇUVALIN AĞIRLIĞI 20 KİLOGRAMI GEÇİYOR

Temizlik çalışmaları ilerledikçe paketler halinde bozuk paralar ve kağıt paralar çıkmaya devam etti. Karşılaştıkları durum karşısında belediye personelleri üstlerine haber verdi. Olay yerine gelen Karakuyu Bölge Sorumlusu Özdemir Gündoğdu ve zabıta ekipleri evin içerisinde temizlik bitene kadar çıkan paraları bir çuvala doldurdu. Evin içerisinde çıkan bozuk ve kağıt paraların ağırlığı 20 kilogramı geçerken zabıta ekipleri daha sonra çuvalın ağzını mühürledi. Komşulardan ev sahibi Pakize Akbaş’ın yakınlarına ulaşan zabıta ekipleri aileye bilgi verdi. Pakize Akbaş’ın yakınları Torbalı’ya gelmek için yola çıkarken çuvala doldurulan paralar zabıta amirliğinde sayılıp işlemler tamamlandıktan sonra aileye teslim edilecek.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.