SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

CHP’li Roman vekilin konuşmasında renkli anlar

Bu haber 18 Aralık 2015 - 8:26 'de eklendi.

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, “Şurada Allah aşkına söyleyin Romanları sevmeyenler var mı?” dedi Meclis’ten büyük alkış topladı.

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, bütçelerin vatandaşların yaşam koşullarını iyileştirmek için kullanılması gerektiğini söyledi.

“ROMANLARI SEVMEYEN VAR MI?”

Roman olmanın dünyanın her yerinde zor olduğunu belirten Purçu, Genel Kurul’da bulunanlara “Şurada Allah aşkına söyleyin Romanları sevmeyenler var mı?” diye sordu.

BAKAN’DAN SÖZ İSTEDİ

Hükümet sıralarında oturan Maliye Bakanı Naci Ağbal’a dönerek, “Sayın Bakan size soruyorum, seviyor musunuz? O zaman Romanlara 2016 bütçesinden pay ayıracağız, söz mü?” diyen Purçu’nun ısrarla aynı soruyu tekrarlaması esprilere ve gülüşmelere neden oldu. Kendisinin Roman açılımı olduğunu ve dimdik durduğunu ifade eden Purçu, partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da milletvekili olması için verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

ROMANCA SELAM

Konuşmasının sonunda Genel Kurul’u Romanca selamlayan Purçu, “Bütün fakirler şu bütçeden pay alsın. Kimseyi ayırmayalım” dedi. Purçu, konuşmasını tamamladıktan sonra kendi grubunun yanı sıra hükümet sıralarında bulunanlar, Başkanlık Divanı üyeleri ile tüm partilerin ön sıralarda oturan milletvekilleriyle tokalaştı. CHP’li Purçu, AK Parti sıralarının başında oturan İstanbul Milletvekili Metin Külünk ile ise kucaklaştı.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.