SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

CHP’den vekil şov

Bu haber 18 Ekim 2015 - 20:20 'de eklendi.

CHP İl Örgütü, yerel seçimlerde kaybettikleri ilçe gezileri kapsamında dün Torbalı’da bir etkinlik düzenledi. Yüzlerce kişinin katıldığı miting havasındaki etkinlikte hedefte iktidar yer aldı.

1 KASIM Genel Seçimleri’ne iktidar olma hedefiyle yola çıkan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili adaylarının tamamının ve CHP İl Başkanı Bedri Serter’in katılımıyla bir ziyaret gerçekleştirdi. 30 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin kaybettiği ilçeler olan Menderes, Torbalı ve Selçuk’ta gerçekleşen ziyaretin ikinci ayağı Torbalı’da ziyaretin gerçekleştiği salonda büyük coşku oluştu. Miting gibi gerçekleşen ve milletvekili adaylarının söz aldığı etkinliğe yaklaşık 1000 partili katıldı. Milletvekili adaylarının coşkulu konuşmalarında genel olarak Ankara’da yaşanan patlama yer aldı. Hedefte ise iktidar ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu.

1 KASIM’DA İZMİR’DEN BAŞBAKAN ÇIKACAK

7 Haziran Genel Seçimlerinde ilçede en çok oyu alan CHP dün 1 Kasım seçimleri öncesi büyük bir etkinlik düzenledi. Mitingi andıran etkinlikte İzmir Birinci Bölge Milletvekili adaylarının tamamı yer aldı. Vekil adayları kalabalık karşısında şaşırırken konuşmalarında CHP’nin seçim bildirgelerini anlattı. İlk olarak konuşan CHP İlçe Başkanı İsmail Uygur, “Türkiye bir kişinin iktidar olma hırsı yüzünden yeniden seçime sürükleniyor” dedi. İl Başkanı Serter ise 7 Haziran seçimleri sonrasında hiç arzu etmediğimiz kişilerle ülkenin geleceği, akan kanın son bulması, Atatürk ilkelerinin korunması, cumhuriyetin devamı için masaya oturduk. Ama onlar masadan kalktılar. Zararı yok. Çünkü 1 Kasım’da iktidarız. Çünkü 1 Kasım’da İzmir’den bir başbakan çıkacak” diye belirtti. İktidarın eleştirildiği konuşmalarda partililer büyük coşku ile ayrıldı.

VEKİL ADAYI: OĞLUMUN GÖZÜNE BAKAMIYORUM

Çok sayıda partilinin katıldığı etkinlikte konuşan CHP’nin en genç milletvekili adaylarından olan Muzaffer Emir Cömert, “Bizim akan bu kanı durdurmamız gerekiyor. 7 Haziran’dan bu yana 650 vatandaşımız katledildi. Bu kanların durdurulması için, kanların hesaplarının sorulması için 1 Kasım’da CHP iktidar olmalı. 1 Kasım’dan sonra aydınlık günlere uyanacağız” dedi. Sevda Erdan Kılıç ise Ankara’da yaşanan patlamaya değinerek oğlunun gözüne bakamadığını söyledi. Kılıç, “Oğlumun gözüne 5 gündür bakamıyorum. Onun gözüne her baktığımda, Ankara’da “Barış istiyorum” diyen ve öldürülen Muhammet’i görüyorum” dedi. Her fırsatta Torbalı’nın milletvekili olduğunu belirten Ali Yiğit ise ülkenin bir kaosa sürüklendiğini belirterek, “Halkı bu kaostan CHP kurtaracak” dedi. Yaklaşık 3 saat süren etkinlikten sonra vekil adayları Selçuk’a hareket etti.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.