SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

CHP’de yapılan delege seçimi iptal olmayacak

Bu haber 28 Ağustos 2015 - 14:15 'de eklendi.

CHP, erken seçim tarihinin netleşmesi sonrası kongre takvimini durdurma kararı aldı. Torbalı’da yapılan delege seçimleri de durduruldu. Bugüne kadar 19 mahallede seçim yapılırken, 2 Kasım’dan sonra da 41 mahallede sandık başına gidilecek

KOALİSYON görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın erken seçim kararı alması sonrası CHP’de devam eden kongre süreci takvimi rafa kalktı. Parti erken seçim tarihinin netleşmesiyle 15 Ağustos’ta delege seçimleriyle başlayan maratonu 11.gününde durdurdu. Torbalı’da da büyük bir çekişmeye sahne olan delege seçimlerinde mevcut İlçe Başkanı İsmail Uygur ile Övünç Demir tarafından hazırlanan listeler, kıyasıya yarıştı. Bugüne kadar 19 mahallede delege seçimi gerçekleştirilirken geriye 41 mahalle kaldı. CHP Belediye Meclisi Grup Sözcüsü İbrahim Özel, “Delege seçimleri gayet başarılı ve demokratik bir ortamda geçiyor. Bugüne kadar 19 mahallede seçimi tamamladık. Bunların iptali ise söz konusu değil” dedi.

DELEGE SEÇİMİ 1 KASIM SONRASI

Hükümetin kurulması çalışmalarının başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından yeniden seçim kararı alınırken delege seçimleri ve ilçe kongrelerini sürdüren CHP süreci yeniden revize etti. Seçim döneminde enerjinin parti içine dönük çalışmasını engellemek için parti, delege seçimlerini 1 Kasım sonrasına erteledi. CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin sürece ilişkin olarak, “Seçim tarihi netleşti. Bugüne kadar ilçe kongreleri dahil kongrelerini tamamlayan 17 il, seçim öncesi il kongrelerini de yapacak. Diğer 64 ilde ise olağan kongre takvimine ara verilecek. Seçimin bittiği günden hemen kongreler tekrar yapılacak. Bununla ilgili örgütlere gerekli yazı gönderiliyor” açıklamasını yaptı.

‘ŞENLİK HAVASINDA GEÇTİ’

Torbalı’da da büyük bir çekişmeye sahne olan delege seçimleri oldukça heyecanlı geçti. 10 gün boyunca devam eden seçimlerde merkez mahalleler başta olmak üzere toplamda 19 mahallede delege seçimi gerçekleştirildi. Binlerce üye, sandık başına giderek yeni delegeleri seçti. Geriye 41 mahalle kalırken, bu mahallelerdeki seçimler ise 2 Kasım’dan sonra kaldığı yerden devam edecek. Delege seçimlerinin gayet olumlu geçtiğini ifade eden İbrahim Özel: “Seçim sürecinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Demokratik bir süreç yaşadık. İlçe Başkanımız ve yönetimimiz bu konuda her türlü önlemi de aldı. Şenlik havasında geçti. Partililerimizin özlem duyduğu bir ortamdı. Bundan sonra artık hedefimizde seçimler. Bugünden itibaren seçim startını verdik” şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.