SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

CHP Parti Meclisi’nde ‘yumruklu kavga’ iddiası

Bu haber 24 Ağustos 2015 - 8:09 'de eklendi.

CHP, ön seçim konusunu kurultaydan sonraki en yüksek karar organı olan Parti Meclisi toplantısında ‘Yumruklar’ın gölgesinde görüştü.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde toplanan CHP Parti Meclisi yönetimi, ön seçim konusunu ele aldı. Ön seçim konusu, kurultaydan sonraki en yüksek karar organı olan Parti Meclisi toplantısında ”Yumruklu kavga arasında” görüşüldü.

2 İSİM YUMRUKLAŞTI

CHP, erken seçim nedeniyle ön seçim zorunluluğunu yönetmelikle ortadan kaldırdı. Bu değişikliğin uygulanabilirliğine Yüksek Seçim Kurulu karar verecek. Gergin anlar yaşanan toplantıda, iddiaya göre PM üyesi Durdu Özbolat ile Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik arasında yumruklaşmaya varan kavga çıktı.

YSK ONAY VERMEZSE SANDIK KURULACAK

CHP PM toplantısında oy birliği ile ön seçim şartı kaldırıldı. Yönetmelik “Son seçimin yapıldığı tarihi izleyen 1 Ekim günü başlayacak yasama yılı tamamlanmadan seçimlerin yenilenmesine karar verilmesi halinde PM, yüzde 15’lik kotaya bağlı kalmaksızın aday belirleyebilir” şeklinde düzenlendi. YSK bu değişikliğe onay vermezse ön seçim için 8 Eylül’de sandık kurulacak.

“ADAYLAR YERİNİ KORUYACAK” MESAJI

Kılıçdaroğlu PM’de ön seçimle gelen milletvekillerinin yeni aday listesinde yerlerini koruyacağı mesajını verdi. Kılıçdaroğlu’nun özellikle düşük oy farkıyla milletvekili çıkarılamayan iller başta olmak üzere “dengeleri” korumak için bazı değişiklik yapacağı belirtiliyor.

YUMRUKLU KAVGA

İddiaya göre, Toplantıda Kahramanmaraş eski milletvekili PM üyesi Durdu Özbolat ile Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik arasında yumruklu bir kavga yaşandı. Tartışmanın yurt dışı örgütlenmesi konusunda söz alan Özbolat’ın Özçelik’e yönelik eleştiride bulunmasından kaynaklandığı öne sürüldü Özbolat’ın kendisine yanıt veren Özçelik’e yumruk attığı, araya giren diğer üyelerin kavgayı yatıştırdığı iddia edildi. (Kaynak: Sözcü)

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.