SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Cezasını ‘5 kuruş’larla ödemek istedi

Bu haber 16 Aralık 2015 - 14:47 'de eklendi.

İzmir’de eski kız arkadaşının babasının otomobiline zarar verdiği iddiasıyla yargılanan sanık, zararın karşılanması için verilen bin 200 liralık cezayı ödemek için adliyeye 24 bin “5 kuruş” madeni parayla geldi

İzmir’in Konak ilçesinde eski kız arkadaşının babasının otomobiline zarar verdiği iddiasıyla yargılanan sanık, cezasını ödemek için adliyeye 24 bin “5 kuruş” madeni para getirdi. İzmir 13. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmasında, sanık Emrah A, otomobile verdiği zarardan dolayı bin 200 lira para cezasına çarptırılarak, zararı karşılaması için ek süre verildi. Duruşmanın ertelenmesinin ardından gittiği bir banka şubesinden bin 200 lirayı 5’er kuruş olarak bozduran Emrah A. paraları 8 torbaya doldurup cezayı ödemek üzere adliyeye geldi.

Emrah A, burada duruşma gününü kaçırdığı için mala zarar vermekten 1 yıl hapis cezasına çarptırıldığını öğrendi. Emrah A, gazetecilere yaptığı açıklamada, duruşmayı kaçırmanın kendisine pahalıya mal olduğunu belirterek, şunları söyledi: “İlk duruşmada, bin 200 liralık zararın ödenmesi için hakim bana süre verdi. İlk duruşmadan çıktıktan sonra eski kız arkadaşımın babası bana ‘sen beş kuruş etmeyecek bir adamsın’ diye hakaret etmesi çok gücüme gitti. Ben de o sözden sonra bankaya gidip, bin 200 lirayı 5’er kuruşluk şeklinde istediğimi dile getirdim.

Onlar da o miktarı 8 torbaya koyarak bana verdi. Ben de 24 bin 5 kuruşu kızın babasına vermeye gelmiştim ancak duruşma gününü kaçırarak, bir yıl ceza almışım. Mahkemede görevli memurlar, itirazımı bir dilekçeyle yazmamı istedi, ben de yazacağım. Böyle bir olayla karşı karşıya kaldığım için çok pişmanım. Duruşma gününü kaçırmam pahalıya mal oldu. İnşallah yapacağım itiraz kabul edilir.”

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.