SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Çetin Yılmaz’dan Altınordu futbol takımına seminer

Bu haber 15 Ekim 2015 - 11:22 'de eklendi.

Türk basketbolunun en önemli antrenörleri arasında yer alan, Fenerbahçe, Efes Pilsen ve Ülker ile A Mili Takım’da yıllarca başarıyla görev yapan Çetin Yılmaz, Altınordu’da idari ve teknik kadrosuna eğitim verdi.

“İyi bir takım oyuncusu nasıl olunur?”, “Takım motivasyonu nasıl artırılır?”,  “Başarının felsefesi nedir?” ve “Takım oyuncusu nasıl seçilir?” ana temalarında yaklaşık 2,5 saat süren bir konuşma yapan Yılmaz, “Oyuncu seçiminde en önemli kriter, belirlediğiniz ismin iyi insan olmasıdır. Oyuncunuz, çalışkan, yardımsever, paylaşımcı, mücadeleci  ve sabırlı olacak. Yetenek ancak bunlardan sonra gelir” dedi. Antrenörlere ve idari karoya “O kadar çok çalışın ki vazgeçilmez olun. Tüm dünya karşınızda bile olsa kimse sizi yerinizden etmeye cesaret edemesin” tavsiyesinde bulunan Yılmaz, “Çalıştığınız yeri kendi dükkanınız olarak benimseyin” dedi. Takım içerisindeki her bireyin ayrı bir yerinin olduğuna işaret eden Yılmaz, asgari ücret alan bir istatistikçinin, milyon dolar değerindeki bir maçın kazanılmasındaki önemini anlattı.

İnteraktif sunum yapan tecrübeli teknik adam, takım savunması örneklerini uygulamalı olarak gösterdi. Antrenörlere “Kendinize yarışacağınız bir rakip bulun. Eğer bir İtalyan takımını yenmek istiyorsanız önce onun koçunu yenmelisiniz” uyarısında bulunan Yılmaz, bu bölümde Efes Pilsen’in unutulmaz antrenörü ve kendisinin her zaman en önemli rakibi olan Aydın Örs’ü özel olarak alkışlattı. Kuşadası Royal Otel’deki sunumdan önce Altınordu’nun Yeşilyurt, Selçuk ve Torbalı’daki tesislerini gezip organizasyon yapısı hakkında bilgiler alan Yılmaz, “Türk sporunun böyle vahalara ihtiyacı var. Seyit Mehmet Özkan’ın burada sadece Altınordu veya İzmir için değil Türkiye için çok önemli adımlar attığını gördüm. Bundan sonra İstanbul’da Altınordu’nun 1 seyirci fazlası var” dedi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.