SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Çaybaşı’nın çehresi değişiyor

Bu haber 11 Kasım 2015 - 11:43 'de eklendi.

Çoğunluk olarak Roman vatandaşların yaşadığı Torbalı’nın Çaybaşı Mahallesi’ne 2 adet yazlık düğün salonu, birer adet futbol – basketbol sahası ile kondisyon aletleri ve çocuk oyun parkları kuruluyor.

 ‘Eşit Hizmet Gülümseyen Kent’ sloganıyla Torbalı’da asfalt ve altyapı seferberliği başlatan belediye, çoğunlukla Roman vatandaşların yaşadığı Çaybaşı Mahallesi’ne 2 adet yazlık düğün salonu, birer adet futbol ve basketbol sahası ile çocuk oyun parkları kuruyor.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, ilçe halkının hizmet talebinde çıtanın her gün biraz daha yükseldiğini, asfalt, altyapı, kaldırım, kavşak, park, temizlik gibi belediyecilik hizmetlerinin yerini farklı taleplere bıraktığı belirterek şunları söyledi;

“Sosyal ve sportif yaşam alanları, düğün salonları, taziye evleri, organik tarım pazarları, kadınlara özel aktivite merkezleri gibi farklı talepler geliyor.  Bir yandan bunları karşılamaya çalışırken öte yandan yıllarca yerel hizmetlerden mahrum kalmış bazı semtlerimiz var.  Örneğin Roman kardeşlerimizin yoğunlukta yaşadığı Çaybaşı’nda asfalt çalışması, çevre düzenlemesinin önemli bir kısmını bitirdik. Şimdi ise düğün salonları, futbol, basketbol, çocuk oyun parkları gibi çalışmalar yapıyoruz.  Bizim parolamız Eşit Hizmet Gülümseyen Kent’tir, Torbalı’da yaşayan herkesin mutlu olduğu, kendisini mutlu his ettiği bir ilçe oluşturmanın heyecanı içindeyiz.”

ÇAYBAŞI’NDA NELER YAPILACAK?

9 binin üzerinde vatandaşımızın yaşadığı Çaybaşı mahallesinde 2 bin 600 metrekarelik alanda bir düğün salonu,  basketbol sahası ve çocuk oyun parkı  aynı sosyal kompleksin için  yer alacak. Kırbaş bölgesinde ise ayrıca bir düğün salonu inşa ediliyor.

Çaybaşı’nın Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi’ne ise 4000 metrekarelik alanda yazlık düğün salonu inşa ediliyor. Burada futbol sahası ve çocuk oyun parkı da bulunacak.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.