SON DAKİKA
.
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Camideki sadaka kutusunu çalarken güvenlik kamerasına yakalandı

Bu haber 10 Mart 2015 - 11:59 'de eklendi.

Torbalı’da bulunan bir camide bulunan sadaka kutusu kimliği belirlenen bir çocuk tarafından çalındı. Kutunun içinde 20-25 lira bozuk para bulunduğu öğrenildi.

Olay, ilçedeki Hacı Fatma Topalan Cami’de gerçekleşti. Öğle namazı için camiye gelen caminin yaptırma ve yaşatma derneği başkanı İsmail Sağdıç, kapı camının kırık olduğunu gördü. Anahtar ile içeri giren Sağdıç, kilitli olan kilitli olan sadaka kutusunun kırık olduğunu ve içinde bulunan 20-25 lira metal paranın çalınmış olduğunu gördü. Caminin güvenlik kamerasını inceleyen görevliler, küçük yaşlardaki bir çocuğu camı kırarak içeri girdiğini ve sadaka kutusundaki paraları alıp kaçtığını gördü. Cami yetkilileri, polise kamera kayıtlarını vererek, hırsızdan şikâyetçi oldular.

Konu ile ilgili konuşan Torbalı İlçe Müftüsü Semih Keskin, “Yaşı küçük olan çocuklar ya da 3-5 kuruşa tenezzül eden serseriler, camilerimize kadar girip cemaatin bağışladığı paralara el uzatıyorlar. Bu konu ile ilgili bir an önce çalışma başlatılması gerekiyor. Ahlak dersleri verilerek gençlerimizi eğitmeliyiz. Her şeyden önce camilerimiz ibadethanedir ve oradan çalınan her ne ise o herkesten önce Rabbime aittir” şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Reklam Kodu r026