SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Bütün kültürlere ve dinlere dayanışma ile hoşgörü çağrısı

Bu haber 16 Kasım 2015 - 14:13 'de eklendi.

Almanya’dan Torbalı’ya gelen bir grup öğrenciye seslenen Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez “Terörün amacı medeniyetler çatışmasıdır. Her zamankinden daha çok dayanışma ve hoşgörüye ihtiyacımız var” dedi.

Torbalı Anadolu Lisesi ile Almanya’nın SelbRealschule Okulu arasındaki gençlik değişim projesi kapsamında ilçeye gelen heyeti ağırlayan Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez “ Terör;  kültürler, dinler, ahlaki, insani değerler üzerinde tahribat oluşturmaya çalışıyor. Buna karşı dirençli ve bilinçli olmamız gerekiyor. Asıl amaç medeniyetler çatışmasıdır. Her zamankinden daha çok dayanışmaya, hoşgörüye ihtiyacımız var.” dedi.

Paris’teki trajediye değinen,  terörün hedef gözetmeksizin adres kimlik sormaksızın insanlığı hedef aldığını belirten Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, konuşmasını şöyle sürdürdü;

Başta Ortadoğu, Avrupa,  Afrika olmak üzere bütün ülkeler ve kıtalar küresel terörizmin tehdidi altındadır. Terör her coğrafyada kendine yapay bir kimlik, öldürmek, yok etmek için ideolojik gerekçeler üretmiştir. Demokrasiyi, inanç gruplarını, mezhepleri, kültürleri bütün medeniyetleri ayrıştırmış ve düşman kabul etmiştir. İslam dini, kutsal kitabımız Kur’an, bütün kötülükleri, ayrımcılığı, ırkçılığı, haksızlığı, zulmü kesinlikle yasakladığı gibi hoşgörüyü, paylaşımcılığı yaşam hakkına saygıyı esas almıştır. İnsanları, masumları katleden, bunu din adına yaptığını söyleyenler bütün insanlığın ortak düşmanlarıdır.”

DAHA SIKI DAYANIŞMA İÇİNDE OLALIM

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, terörün asıl amacının medeniyetler çatışmasıyla, kültürler arası bütün diyalogları ortadan kaldırmak ve farklılıklardan düşmanlıklar üretmek olduğunu belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü,

“Dilimiz, dinimiz, rengimiz, ülkemiz, ırkımız ne olursa olsun aynı saflarda daha sıkı duracağız. İnsanlık bir sınavdan geçiyor, bu ortak tavra, dile  mecburdur. Terörizmle en iyi mücadele biçimi budur. Hiçbir sorunun çözüm aracı, yöntemi şiddet değildir.” dedi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.