SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Buca’nın duvarları sanatla boyandı

Bu haber 17 Ağustos 2015 - 8:17 'de eklendi.

Duvarlara yazılan çirkin yazılar ve görüntüler Buca’da son buluyor. Güzel sanatlar öğrencisi üç Bucalı genç Buca Belediyesi’nin desteğiyle rengarenk grafiti resimlerini trafo ve istinat duvarlarına uygulayarak Buca’yı şenlendiriyor. Sanatçı gençlerin tek isteği ise grafitilerin üzerine çirkin yazılar yazılmaması.

Duvarlara yazılan çirkin yazılar ve görüntüler Buca’da son buluyor. Güzel sanatlar öğrencisi üç Bucalı genç Buca Belediyesi’nin desteğiyle rengarenk grafiti resimlerini trafo ve istinat duvarlarına uygulayarak Buca’yı şenlendiriyor. Sanatçı gençlerin tek isteği ise grafitilerin üzerine çirkin yazılar yazılmaması. Buca Belediyesi, ilçeye görsel güzellik katmak ve sanatı ilçenin her alanında yaygınlaştırmak amacıyla Bucalı gençlerden oluşan ekiple duvarları ve trafoları grafiti resimleri ile donatıyor.

Buca Gençlik Derneği üyesi ve güzel sanatlar öğrencisi üç genç ile işbirliği yapan belediye, bu sayede Bucalıları duvarlara yazılan çirkin yazılardan ve kötü görüntülerden kurtarıyor. Güven Karahan, Tugay Doğrayıcı ve Onur Orhankop‘tan oluşan grafiti sanatçısı ekip, belediyeden malzeme ve ulaşım desteği alarak ilçe genelinde bulunan 18 adet trafo ve duvarı boyadı. Bu çalışmaları kendi ilçelerinde yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirten Güven Karahan, “Kendimiz de Bucalıyız. Kendi semtimizde güzel şeyler yapmaya başladık. Belediye bize mali desteğin yanında malzeme ve ulaşım desteği de sunuyor. Bu konunun üzerine daha da gideceğiz, iyi şeyler yapmak istiyoruz. Gönül isterdi ki tüm istinat duvarlarına ve konteynerlere dahi resim çizelim. Buca’daki bütün trafolara resim yapmak isteriz” diye konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.