SON DAKİKA
.
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Bu nasıl insanlık!

Bu haber 17 Mart 2015 - 9:34 'de eklendi.

Bursa’da kimliği henüz belirlenemeyen kişi ve kişilerce 84 köpek zehirlenerek telef edildi. Olayı gören vatandaşlar şoku atlattıktan sonra jandarmayı aradı.

Bursa’nın Yenişehir İlçesi Çamönü Köyü’nde 84 sokak köpeği zehirlenerek telef edildi. Baygın halde bulunan 12 köpek belediye veterinerliği tarafından tedavi altına alınırken, köpeklerin yanında bulunan kanlı şırıngalar incelemeye alındı. Vahşeti gerçekleştirenlerin kimliği henüz tespit edilemedi.

HEMEN JANDARMAYI ARADI

Çamönü Köyü yakınlarında bu sabah vatandaşlar tarafından çok sayıda köpek leşi bulundu. Vatandaşların konuyu bildirdiği Çamönü Köyü Muhtarı İbrahim Tuna, jandarma ve belediyeye haber verdi. Olay yerine gelen jandarma ve belediye ekipleri tutanak tuttuktan sonra baygın olduğu görülen 12 köpeği araçlarla belediye veterinerliğine götürdü.

ŞIRINGALAR İNCELEMEYE ALINDI

Telef olan köpekler ise Yenişehir Belediyesi tarafından ilçe çöplüğüne gömüldü. Baygın köpeklerden alınan kan örnekleri ve olay yerindeki bulunan kanlı şırıngalar incelemeye alındı.

“KİMSE GÖRMEMİŞ”

Çamönü Köyü Muhtarı İbrahim Tuna, köpekleri köyün bir kilometre uzaklığında bulduklarını belirterek şöyle dedi: “Haber alır almaz olay yerine gittik. 84 köpeğin ölü, 12 köpeğin ise baygın olduğunu gördük. Vahşeti görür görmez hemen belediye ve jandarmaya haber verdik. Belediye ve jandarma yetkilileri olay yerine geldiler ve tutanaklar tutuldu. Köpekleri zehirleyenleri kimse görmemiş, ama zehirlenen köpeklerin yanlarında şırıngalar bulduk.” Olayla ilgili soruşturma jandarma tarafından sürdürülüyor.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Reklam Kodu r026