SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Bu güvercinler 2 bin 500 lira!

Bu haber 18 Ağustos 2015 - 6:45 'de eklendi.

İlçenin en önemli ve pahalı güvercini Subaşı’da. Ankut cinsi güvercinin piyasa değeri 2 bin 500 lira. Bu kuşlar özel olarak bakılıyor

TORBALI’NIN en değerli güvercini Subaşı bölgesinde. Son zamanların ilgi odağı olan güvercinler, birçok kesim tarafından seviliyor. Torbalı bölgesinde çok kişi güvercin besliyor. Güvercinlerin en nadiri ve en değerli cinsler arasında yer alan ‘Ankut’ Subaşı bölgesinde ikamet eden Serhat Ateş tarafından besleniyor. Bakımını özel olarak yapan Ateş, bu kuşların piyasa değerinin 2 bin 500 lira olduğunu söyledi. Çift olarak satılan Ankut cinsi güvercinin, rivayete göre şifalı özelliğe sahip olduğu bildiriliyor.

MANEVİ DEĞERİ VAR

Çok değerli olan ankut güvercinleri, piyasa değerinin 2 bin 500 lira olduğunu belirten Serhat Ateş, güvercinlerin özelliklerini anlattı. Ateş, “Günümüzde ankutların uğurlu olduğuna inanılıyor. Bu inanış kaynağını çok eskilerden almaktadır. Hz Eyüp’ün mağarasında beslediği bilinen bu güvercinlerin, halk arasında çocuğu olmayan kadınlara uğur getirdiği ve hatta gece uykusunda korkan kadınların dertlerine deva olduğu söyleniyor. O dönemden bu güne kadar gelen bu güvercin, piyasada çok değerlidir. Torbalı’da bu cinsten olmadığını düşünüyoruz. Şu ana kadar görmedik. Birçok kişi satın almak istedi fakat biz vermedik. Manevi değeri olduğu için satmayı hiç düşünmüyoruz” şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.