SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Bu boğanın bir eşi benzeri daha yok

Bu haber 02 Aralık 2015 - 11:49 'de eklendi.

Brezilya’da iki boynuz yerine bir boynuzla doğan bir boğa, efsanevi yaratıklardan tek boynuzlu atlara benzetildiğinden sosyal medyada ilgi odağı haline geldi.

Latin Amerikan ülkelerinden Brezilya’da bir boğa iki boynuz yerine gözlerinin ortasında bir boynuzla doğdu. Diamond diye bilinen tek boynuzlu boğanın bir eşi benzeri daha yok. Boğa, tek boynuzu yüzünden efsanevi yaratıklardan tek boynuzlu ata benzetiliyor. Alnının ortasında bir boynuzla doğan Diamond, bu özelliği sayesinde sosyal medyanın yeni fenomenlerinden biri haline geldi.

TEK BOYNUZLU ATI ANDIRAN BOĞA

Genelde boğalar, kıvrımlı iki boynuzla dünyaya geliyor. Ama Diamond adındaki bu kahverengi boğa diğer boğalardan biraz farklı. Gözlerinin ortasında kalın bir boynuza sahip.

DAHA ÖNCE TEK BOYNUZLU KEÇİLER YARATILMAYA ÇALIŞILDI

İnsanlar ilk kez hayvanları efsanevi yaratıklardan tek boynuzlu atlarla alakalandırmaya çalışmıyor. 20. yüzyılda ABD’nin Maine Üniversitesi’nden Biyolog W. F. Dove, hayatını tek boynuzlu keçiler ve tek boynuzlu inekler yaratmaya adamıştı. Projelerinden biri tek boynuzlu atı andıran bir boğa yaratmaktı. Ama hayvanın ömrü çok kısa oldu. Sadece üç yıl yaşadı.

Kaynak: Dailymail.com, Martha Azzi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.