SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Bombacı değil mülteci!

Bu haber 12 Ağustos 2015 - 10:48 'de eklendi.

Artan terör olayları en ufak bir asayiş olayının “bombacı şüphesine” bağlanmasına neden oluyor. Dün Kuşçuburun’da “canlı bomba” sanılarak yakalanan 10 kişi Pakistanlı mülteci çıktı

TORBALI’DA son 10 gündür yaşanan “canlı bomba” paniği had safhaya ulaşmış durumda. Fısıltı gazetesi ile ilçede canlı bomba olduğu söylentisi yayılırken, bu panik ilçede hayatın her alanına yansımış durumda. Merkezi bölgelerde güvenlik seviyesini üst seviyeye çıkartan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı, herhangi bir şüphede olaya anında müdahale ediyor. Önceki gün 10 yabancı uyruklu kişi, Kuşçuburun bölgesinde bulunan bir benzin istasyonun içerisinde dururken çevredeki vatandaşların dikkatini çekti. Çok sayıda vatandaş bu kişileri “canlı bomba” sanıp İlçe Jandarma Komutanlığını arayarak ihbarda bulundu.

ARAÇ BIRAKIP GİTMİŞ

Olay yerine intikal eden İlçe Jandarma Komutanlığı asayiş ekipleri, bombalı eylem veya başka bir duruma karşı tedbirli gitti. Kuşçuburun benzinliğinde oturan yabancı uyruk vatandaşların daha sonra Pakistanlı mülteci oldukları öğrenildi. Plakası belirlenemeyen bir araç Türkçe konuşmasını bilmeyen mültecileri benzin istasyonunun yakınlarına bıraktı. Pakistanlı mülteciler daha sonra İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürülerek işlemleri yapıldı. Tercüman eşliğinde alınan ifadelerinde, bir şahsın kendilerini bu bölgeye bıraktığını daha sonra geri gelmediğini belirttiler.

YABANCI ŞUBEYE SEVK EDİLDİ

Mültecilerin Avrupa’ya gidip daha rahat bir hayat yaşamaları için bu gibi yasal olmayan yollarla Türkiye üzerinden kaçmaya çalıştığı tespit edildi. Yokluk içerisinde son paralarını kaçakçılara veren mülteciler, kaçamadan yakalanıyor. Önceki gün 10 Pakistanlı mülteci yakalanarak gözaltına alındı. İfadelerinin alınmasının uzun sürdüğü zaman içerisinde güvenlik görevlileri, yatacak yer ve yemeklerini kendi elleriyle hazırlayıp besledi. Ekiplerin şefkati ile yabancılık çekmeyen mülteciler daha sonra sınır dışı edilmek üzere Yabancı Şubeye sevk edildi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.