SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Binali Yıldırım karış karış İzmir’i dolaşıyor

Bu haber 21 Ekim 2015 - 10:55 'de eklendi.

AK Parti İzmir Milletvekili adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmalarına yıldırım hızıyla devam ediyor. Dur durak bilmeden vatandaşlar ile buluşan Yıldırım bir taraftan muhtarlar, STK’lar, dernekler, kanaat önderleri, esnaflar ile buluşurken diğer taraftan açılışlara katılıyor.

Yapımı tamamlanan Kemalpaşa Torbalı yolunun açılışında bir konuşma yapan Binali Yıldırım hizmetlerin devamı için istikrar ve güvenin hâkim olduğu güçlü bir iktidarın gerekliliğine vurgu yaptı. Açılış öncesinde gittiği Turgutluda muhtarlar ve kanaat önderleri ile buluşan Binali Yıldırım 1 Kasımda tek başına iktidar için Ak Parti’ye destek istedi.

Turgutlu Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda Turgutlulu vatandaşların sorunlarını dinleyen Yıldırım “7 Haziranda muhalefet partiler iktidar olmak için değil AK Parti’yi iktidardan düşürmek için uğraştılar. Bunun için seçim öncesinde kol kola giren partiler haydi koalisyon kurun siz yönetin ülkeyi diyince hiç biri yanaşmadı. AK Parti’yi iktidardan indirme hevesi için ülkeyi yönetimsiz bırakmayı göze aldılar. Sonunda Türkiye’yi getirdikleri nokta çözümsüzlük.” diye konuştu. 1 Kasımda vatandaşların kendi kararını kendisi vermesi gerektiğini ifade eden Yıldırım ” artık iktidar olma kararını partilere bırakmayın. Sandıkta kim iktidarı tek başına göğüsleyebilecekse, buna en yakın partiye oyunuzu verin.” dedi.

Gün boyu programlarını aralıksız sürdüren Binali Yıldırım Kemalpaşa’da da Ramada Otel’de Kemalpaşalı STK’lar ve muhtarlar ile öğle yemeğinde bir araya geldi. Toplantıda Kemalpaşa’nın sorunlarını dinleyen Yıldırım “Muhalefette olan bir büyükşehir belediyesiyle çalışmanın kolay olmadığını takdir edersiniz. Ama biz mazeret üretmeye karşıyız. Hizmetin mazereti olmaz. Biz söz verdik mi yaparız, yapamayacağımız işler için söz vermeyiz.” dedi. Yapılan yatırımlardan örnek veren Yıldırım “İstanbul İzmir otoyoluna bağlanacak yolu bu gün açtık. Ankara’dan gelen hızlı tren Kemalpaşa’ya selam verip öyle geçecek. Afyona kadar projesi yapıldı.” diyerek Kemalpaşa’nın tam bir kavşak konumunda olduğunu ifade etti.

Yaptığımız hizmetleri cümle alem biliyor, bu seçimlerde esas mesele memleket meselesi.” diyerek istikrarın önemini anlatan Yıldırım şunları söyledi.”istikrar bir ülkede kaybolur, geleceğe yönelik umutlar azalırsa bu ülkenin felaketi olur. Bunun üzerine bir de hain terör baş ağrıtırsa düşmanlar zil çalar oynar. Şu anda en önemli konumuz terörle mücadele. Bölgede dizayn etmeye soyunanlar çevredeki tüm ülkeleri düşürdüler. Bölgede işlerini halletmek için Türkiye engel oluyor. Bizi Çanakkale’den tanırlar. Hepsi bizi bilirler. Dışarıdan açıktan savaşamayacaklarını bildikleri için hedef; Türkiye’yi içeriden zayıflatmak. Ancak buna asla ulaşamayacaklar. Çünkü biz tasada da sevinçte de biriz. Bütün renklerimizle, tüm farklılıklarımıza rağmen gözyaşımızın rengi hep aynı. Bu bayrak kolay elde edilmedi. Türkiye’yi kimse dize getiremez. Bunu bir olursak beraber olursak başarabiliriz. Terör gündemden kalkana kadar mücadelemiz sürecek.”

Toplantıların ardından Kemalpaşa’da hizmete giren SGK’nın açılışına katılan Yıldırım binayı gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kemalpaşa’da vatandaşlarla sohbet edip sorunları dinleyen Yıldırım akşam saatlerinde de Karşıyaka Spor Kulübünü ziyaret ederek İzmirli spor kulüplerinden başarı bekledikleri mesajını verdi. Spor ile kentin başarısının doğru orantılı olduğunu ifade eden Yıldırım İzmir süper lige çıksın ki, takımlar da süper ligde yarışsınlar” dedi. Kulüp üyeleri Binali Yıldırıma bir futbol topu imzalatarak Karşıyaka stadı yapıldığında da o top ile ilk vuruşu Yıldırım’ın yapması için söz aldılar.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.