SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

‘Beyannamemiz halkları kapsıyor’

Bu haber 02 Ekim 2015 - 13:31 'de eklendi.

Önceki gün açıklanan CHP’nin seçim beyannamesine Torbalı CHP İlçe Başkanı İsmail Uygur’dan tam destek geldi. Uygur beyannamenin kapsayıcılığından söz etti.

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP), 1 Kasım’da yapılacak erken genel seçim öncesi bildirgesini kamuoyuna açıkladı. Seçime “Önce Türkiye” sloganıyla girecek CHP, bildirgesi gençlere adandı. 7 Haziran’daki seçimlerde CHP, bildirgesini ekonomik vaatler üzerine oturtmuştu. Bu kez ise gençlik ve ekonomi olmak üzere iki ana omurga üzerine oturuyor. Bildirgede, 7 Haziran’a göre çok büyük değişiklikler olmasa da özellikle vaatlerin daha somut ortaya konulduğu görülüyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, beyannameyi açıklarken Türkiye’nin 5 temel sorunu olduğunu savundu ve bunları, “demokrasi, hukukun üstünlüğü, ekonomi, dış politika, eğitim ve toplumsal barış” olarak sıraladı. Torbalı CHP İlçe Başkanı İsmail Uygur bildirgenin Türkiye odaklı olduğunu belirterek, tutulmayacak bir sözün verilmediğini ve tüm halkları kapsayıcı bir şekilde hazırlandığını savundu.

TUTULMAYACAK SÖZ YOK

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin seçim bildirgesini açıkladı. Kılıçdaroğlu, “Bu seçim bildirgesini Ali İsmaillere, Özgecanlara, yarattıkları mizahla bir diktatöre meydan okuyan gençlere adıyoruz” demişti. Seçim beyannamesiyle ilgili sorularımızı yanıtlayan Uygur, “Beyannamemizde her şey açık olarak ifade ediliyor. Biz bu beyannameyi gençlerimize adıyoruz. Tüm Türkiye halklarını kapsayan en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, ülke için hayalleri gerçeğe dönüştürecek maddeler yer alıyor. Bu beyannamede verilen her söz tutulacaktır.” diye belirtti.

KAZANAN CHP OLACAK

Torbalı’da son olarak yapılan 7 Haziran Genel Seçimleri’nde AK Parti ile aralarındaki oy farkını açan ve birinci parti konumuna gelen CHP’nin ilçede yine birinci parti olacağını belirten Uygur önemli ifadeler kullandı. Uygur, “7 Haziran’da daha önce kaptırdığımız oyları geri aldık. Vatandaşlarımız bize güveniyor. Oy farkı daha da açılacaktır. Atilla Kaya’nın AK Parti’den aday olması AK Parti’nin oylarını artıramayacaktır. Kazanan yine CHP olacak” diye konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.