SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Beklenen huzur artık gelmeli

Bu haber 01 Aralık 2015 - 14:07 'de eklendi.

Seçimlerin üzerinden bir ay geçmesi ve tek parti iktidarının kurulmasına rağmen ekonominin hala bozuk olduğunu ve kaos ortamının daha da tırmandığını ifade eden Kavacık, vaat edilen istikrarın sağlanmasını beklediklerini söyledi

TÜRKİYE’NİN içinde bulunduğu durumu değerlendiren Saadet Partisi Torbalı İlçe Teşkilat Sorulusu ve Basın Sözcüsü Hulusi Kavacık, hükümet olmamasından dolayı piyasaların bozuk olması ifadesinde bulunulduğunu hatırlatarak kurulan hükümete rağmen halan sükunetin sağlanamadığını iddia atti. Seçimlerin üzerinden tam bir ay geçtiğini ve hükümetin kurulduğunu söyleyen Kavacık, verilen istikrar sözlerinin gerçekleşmediğini söyledi. Kavacık, vatandaşın ekonomik açıdan zor günler yaşadığını söyledi.

“EKONOMİ NE ZAMAN DÜZELECEK?”

Kavacık, “7 Haziran’da iktidar çıkmadığı ve hükümet kurulamadığı için dolar ve faiz oranlarının yüksek olduğu ve terör olaylarının başladığı söylenmişti. Ve tüm bunların son bulup istikrar sağlanması vadiyle oy istemişlerdi. Kendi ekonomik başarısızlığını düzeltmek ve kendi zemin hazırladığı kaos ortamını sonlandırmak için oy isteyen iktidar, bu sözlerini yerine getirmiyor. Seçimlerin üzerinden geçen 1 aylık süreye rağmen dolar ve faiz oranları hala yüksek, ekonomi hala bozuk, terör olayları daha da tırmanmış durumda. Sözlerin tutulmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’Yİ SAVAŞA İTMEYE ÇALIŞIYORLAR

 TÜRKİYE ile Rusya arasındaki gerilimi de değerlendiren Kavacık, iki ülke hükümetinin de olayı büyütmekten kaçınması gerektiğini ve diplomatik ahlaka uygun şekilde uzlaşı sağlanması gerektiğini söyledi. Büyük Ortadoğu Projesi’ni yürütenlerin Türkiye’yi savaş ortamına çekmeye çalıştığını ifade eden Kavacık, Türkiye’nin bu tuzağa düşmemesi gerektiğini söyledi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.