SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Başkan Görmez, ‘İlçemiz hızlı göç alıyor, eğitim en büyük önceliğimiz’

Bu haber 20 Ağustos 2015 - 6:46 'de eklendi.

İzmir’in Torbalı Belediyesi, okul ve derslik yapılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı’na yedi ayrı mahallede, bedelsiz arsa tahsisinde bulundu. Bağışlanan arsaların 50 dönüme ulaştığı belirtildi.

İlçedeki okullarda kullanılmak üzere Milli Eğitim’e bedelsiz sağlanan boya, inşaat ve onarım malzemesinin teslimi sırasında konuşan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez,  hızlı göçün baskısıyla ilçede eğitimin kalitesinde oluşan riskleri ortadan kaldırmak istediklerini belirterek şunları söyledi;

İlçemizde yaşam kalitesini artırmak adına yaptığımız her yatırımda eğitim en büyük önceliğimiz oluyor. İkisini bir arada sürdürmek ve koordineli olmak zorundayız. Bölgenin en hızlı büyüyen ilçesiyiz. Okullaşma, yol, su, asfalt, altyapı kadar önemlidir ve  bunu  öngörmek, öncülüğünü yapmak da bizim görevimizdir.”

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun da,  Belediye başkanı Görmez’in eğitimci olmasının kendileri için bir şans olduğunu kaydederek, “Son bir yılda sınıf, derslik, okul artırımında çok büyük mesafe sağladık. Arsa, altyapı, onarımlar ve diğer ihtiyaçlar için başkanımız bizi hiç yalnız bırakmadı. Şimdi bu boya ve malzemelerle okullarımız adeta yenilenecek ve bizler de yeni öğretim yılına daha motive başlayacağız.” şeklinde konuştu.

Hangi mahalleye ne kadar okul arsası bağışlandı?

Torbalı Belediyesi; Çapak Mahallesi’nde 2000 metrekare, Karakuyu Mahallesi’nde 5500 metrekare, Dağkızılca Mahallesi’nde 6000 metrekare, Subaşı Mahallesi’nde 3800 metrekare, Torbalı Mahallesi’nde 6500 metrekare, Ayrancılar Mahallesi’nde 15000 metrekare, Muratbey Mahallesi’nde 11000metrekare yer bağışladı.

Okul şantiyesi gibi

Torbalı’da 16 derslikli Ayrancılar Ege-Koop. Ortaokulu, Ayrancılar İnönü Mahallesi Ortaokulu ve Cumhuriyet İlkokulu ek binası 2015-2016 eğitim öğretim yılında kapılarını öğrencilere açacak. Bunun yanı sıra Dağkızılca’ da 9 derslikli bir ilkokul, Çapak’ta 10 derslikli bir ilkokul ve Torbalı Mahallesi’nde bir Anaokulun inşaat çalışmaları devam ediyor. Bu okulların da, en erken önümüzdeki eğitim öğretim yılına hazır hale getirilmesi planlanıyor.

Öte yandan Torbalı Ayrancılar İlkokulu, Ayrancılar İmam-Hatip Orta okulu, Torbalı İlkokulu ve Özbey İlköğretim Okulu ihale aşamasında bulunuyor

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.