SON DAKİKA
.
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Başkan, Engelliler Derneği ile kahvaltıda buluştu

Bu haber 18 Mart 2015 - 7:30 'de eklendi.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, engelli vatandaşların sorunlarını dinlemek amacıyla ilçenin tek engelliler derneği ile bir araya geldi. Muzaffer Kebapçıgil Koruluğu yanında bulunan Kır Kahvesi’nde başkanın verdiği kahvaltıda buluşan Torbalı Engelliler ve Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yöneticileri, ilçede yaşayan engelli vatandaşların sorunlarını aktardı.

Kahvaltı sonrası Dernek Başkanı Şehmus Gümüştaş tarafından Torbalı’da yaşayan engelli vatandaşlar ile ilgili hazırlanmış projeler Başkan Görmez’e sunuldu. Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, belediye sınırları içinde yaşayan engellilerin belirlenen sorunların öncelik sırasına göre çözümü sağlayacaklarını ifade etti.

Engelli vatandaşların daha rahat yaşayabileceği engelsiz bir Torbalı kurmak için çalışacaklarını söyleyen Adnan Yaşar Görmez, “Ülke nüfusumuzun yaklaşık yüzde 12’si engellilerden oluşuyor. Son yıllarda yapılan tüm düzenleme ve uygulamalar, engellilerimizin hayatını kolaylaştırmaya yöneliktir. Biz de belediye olarak yaptığımız yatırım ve hizmetleri, engelli vatandaşlarımızın da kolayca istifade edebileceği şekilde planlıyoruz. Yaptığımız saha çalışmalarında birinci önceliğimiz dezavantajlı grupların ulaşabilirliğini sağlamaktır. Kaldırım, yol, piknik alanı vb. düzenleme çalışmalarımızda bu standartlara büyük önem veriyoruz. Engelli vatandaşlarımıza sadece bugün değil, tüm yaşamları boyunca sevgiyle sahip çıkmalıyız” ifadelerini kullandı

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Reklam Kodu r026