SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Baş ağrısıyla gitti 9 yıldır hastanede

Bu haber 11 Kasım 2015 - 14:09 'de eklendi.

Baş ağrısı şikâyetiyle 2007 yılında hastaneye giden Gülten Işık tam 9 yıldır tedavi görüyor. Böbrek yetmezliği teşhisi konulan genç kadın kendisine bağışlanacak böbreği bekliyor

ORGAN nakli haftasını yaşadığımız şu günlerde hastanelerde çok sayıda kişi organ nakli bekliyor. Henüz 18 yaşındayken baş ağrısı şikayeti ile geldiği Torbalı Devlet Hastanesinde böbrek yetmezliği teşhisi konulan 27 yaşındaki Gülten Işık’da onlardan birisi. 9 yıldır tedavi için hastaneye gelen Işık, haftanın 3 günü diyalize giriyor. Tam 2007 yıldan beri böbrek nakli bekleyen Işık, hayatının baharını geçirdiği hastanede, gelecek mutlu haberi bekliyor. Böbrek nakli bekleyen ve diyaliz makinesi sayesinde acılarını dindiren genç bayan, organ bağışının önemine değindi. Işık ‘Organ bağışlamak bir insanlık görevidir. Organ bağışı yaparak, bağış bekleyenleri sevindirebilirsiniz” dedi.

HAFTADA 3 GÜN CİHAZA BAĞLANIYOR

2007 yılında böbrek yetmezliği teşhisi konulan Gülten Işık’a uygun böbrek bulundu haberi gelmişti. Bu haberi alır almaz büyük sevinç yaşayan Işık’ın mutluluğu uzun sürmedi. Çünkü gelen haberden sonra gerçekleşen ameliyat sonrasında böbreğin Işık’a uymadığı görüldü. Bir kez daha üzüntü yaşayan Işık, 2012 yılında evlendi. Eşi şu an cezaevinde olan Işık, “Zor bir dönemden geçiyorum. Fakat güçlü olmam gerekiyor. 9 yıldır böbrek yetmezliğinden dolayı büyük acı çekiyorum. Haftanın 3 günü 4’er saat cihaza bağlı kalıyorum. Zorlu mücadelemde tek başıma savaşıyorum. Hayırlı bir haberin gelmesi için her gün dua ediyorum” diye konuştu.

TEMİZLENMEZSE ÖLEBİLİRİM

HAFTANIN 3 günü diyaliz cihazına bağlanan genç bayanın en büyük istediği rahatça gezip eğlenmek. Uzun mesafeli yürümekte zorluk çeken ve nefes darlığı sorunu yaşadığını ifade eden Işık, “Böbrek yetmezliği nedeniyle evimden fazla uzak bir yere gidemiyorum. Nefes darlığı sorunu çekiyorum. Bunun için haftanın belirli günlerinde cihaza bağlanarak, böbreğimde oluşan kirli kan temizleniyor. Bu işlem olmazsa kısa bir süre içerisinde ölebilirim. Ölmemek için 9 yıldır hastanedeyim ve tek isteğim birilerinin organ bağışında bulunması” şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.