SON DAKİKA
.
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Bakan Elvan’ın söz verdiği çalışmaların ilki başlatıldı

Bu haber 03 Mart 2015 - 8:01 'de eklendi.

Bakan Elvan’ın İzmir Torbalı ziyareti sırasında sözünü verdiği, İzmir-Aydın karayolu yaya üst geçidine ilk kazma vuruldu.

Yoğun taşıt trafiği nedeniyle kazaların yaşandığı İzmir-Aydın karayolunda çalışmalara başlandı. Ulaştırma, Habercilik ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan’ın Torbalı ziyareti sırasında sözünü verdiği, projeler arasında bulunan yaya üst geçidine ilk kazma vuruldu.

Yıllardır birçok ölümlü ve yaralanmalı trafik kazasının yaşandığı yola yapılacak olan üst geçit ile vatandaşlar güvenli ve rahat bir şekilde karşıdan karşıya geçebilecek. Atatürk Mahallesi ESHOT durağı yanından başlayacak olan rampalı yaya üst geçidi, Atatürk Meydanı’nın yanına kadar uzanacak.

Bakan Elvan söz verdi

Torbalı’yı ikiye ayıran İzmir-Aydın karayolu özellikle, Atatürk Mahallesi ve Ayrancılar bölgesinde birçok ölümlü trafik kazasının adresi haline gelmişti. Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının sık sık yaşandığı bu bölgelerde yaya üst geçitlerinin yapılması için yoğun bir mesai yaşandı. Defalarca gündeme gelen konu son olarak İZBAN çalışmalarını incelemek ve Torbalı Belediye Başkanlığını ziyaret etmek için ilçeye gelen Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan’a iletildi. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez tarafından talep edilen yaya üst geçitler için Bakan Elvan: “İzmir-Aydın otoyolunda başkanımızca belirlenen üç noktada, üç üstgeçide ihtiyaç varmış, üçünü de yapacağız. Ayrıca yine altgeçit ve köprülü kavşak talepleri ile ilgili çalışmalarımız başlayacak” demişti. Bakan Elvan’ın açıklamalarının üzerinden henüz 1 ay geçmemişken, ilk yaya üst geçidi inşaatına başlandı.

Başkan Görmez’in girişimleriyle gerçekleşiyor

İlçe halkının en büyük taleplerinden bir tanesi olan İzmir-Aydın karayoluna yaya üst geçidi yapılması Başkan Görmez’in girişimleriyle gerçekleşiyor. Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmaların ilki Atatürk Mahallesi’nde yapılırken, güzergâh üzerinde bulunan enerji nakil hattı ise yerin altına alınacak. Yaklaşık 35 metre uzunluğunda olacak olan rampalı yaya üst geçidinin genişliği 2 metre 20 santimetre olacak. Özellikle engelli, yaşlı ve bebek arabası olan vatandaşlar düşünülerek dizayn edilen yaya üst geçidinden, bisikletli vatandaşlar da kolaylıkla geçebilecek. Yaya üst geçidinin en geç 2 ay içerisinde tamamlanıp yaya trafiğine açılması bekleniyor.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Reklam Kodu r026