SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Bahçesiz okul!

Bu haber 20 Ağustos 2015 - 6:28 'de eklendi.

Türkmenköy Mahallesi’ne yapılan 20 derslikli ilköğretim okulunun bahçesi bulunmuyor. Yeni eğitim yılıyla faaliyete başlayacak olan okulda oyun alanının yanı sıra bahçede tören yapılması için yer bile bulunmuyor

TÜRKMENKÖY’E yapılan ve 2015-2016 eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek olan 20 derslikli Türkmen İlköğretim Okulu’nu görenlerin aklına çocuklar nerde oynayacak sorusu geliyor. Okul binasıyla okul sınırları çevreleyen duvarın arasında sadece 5 metre mesafe bulunurken okulda yapılacak olan törenlerde nerde toplanılacağı ise ayrı bir merak konusu olurken okulun arka tarafında bahçenin 5 metre üzerinde bulunan basketbol sahası dışında çocukların oyun oynayacakları alan bulunmuyor. İlkokul çocuklarının eğitim göreceği 20 derslikli okulda çocukların bahçesiz binada eğitim alacak olmaları velilerin de tepkisini çekiyor.

MUHTAR ÇALIŞIYOR

Türkmenköy Mahallesi’ne oldukça modern 20 derslikli okul yapımının çalışmaları tamamlandı. Okulda 20 dersliğin yanı sıra 2 laboratuar ve 2 anasınıfı bölümü bulunuyor. Yeni eğitim öğretim yılıyla birlikte çocukların sınıflarını dolduracağı Türkmen İlköğretim Okulu’nun yapım projesinde bahçeye yer ayrılmaması inşaatın tamamlanmasının ardından ortaya çıkarken mahalle muhtarı Ali Çıvgın, okulun yanında bulunan ve Torbalı Belediyesine ait olan arazinin okul bahçesi olarak değerlendirilmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve Torbalı Belediyesi yetkililerine talepte bulunduğu öğrenildi.

ÇOCUKLAR NEREDE OYNAYACAK?

20 derslikli okula bahçe kazandırılması için yoğun bir mesai harcayan Türkmenköy Mahalle Muhtarı Ali Çıvgın, öğrencilere eğitim görürken oyun oynayabilecekleri bir bahçe kazandırmaya çalışıyor. Okulun çok güzel olduğunu ancak bahçesinin olmadığını kaydeden Muhtar Çıvgın, “Mahallemize okul yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yalnız bu alanda yapılacak olan bir imar düzenlemesiyle okula bir bahçe alanı oluşturulabilinir. İlkokul seviyesindeki çocuklar koşmak ister. Top oynamak ister. Maalesef okulun yok denecek kadar küçük olan beton bahçesi buna elverişli değil” şeklinde konuştu.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.