SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Bahçeşehir Koleji eğitime başladı

Bu haber 16 Eylül 2015 - 13:48 'de eklendi.

Türkiye’nin en önemli okullarından biri olan Bahçeşehir Koleji dün kapılarını eğitim için açtı. Tüm hazırlıkları tamamlanan okul standartlar üstünde yer alıyor.

‘DÜNYA Okulu’ vizyonuyla kaliteli eğitimin Türkiye’deki öncüsü olan Bahçeşehir Koleji, 2015-2016 eğitim öğretim yılında Torbalı Kampüsünde eğitime başladı. Bahçeşehir Koleji Torbalı Kampüsü açılış töreni ülke genelinde yaşanan terör olayları nedeniyle iptal edilirken eğitim için tüm hazırlıkların tamamlandığı gözlendi. Kişiye özgü öğretim modeli, dijital eğitim, yabancı dil eğitimi ve çift dilli eğitim anlayışı, etkin rehberlik hizmetleri, sanat, spor ve bilim faaliyetleri ile yeni nesil eğitim anlayışının öncüsü Bahçeşehir Koleji Torbalı, öğrencilerini 21. Yüzyıl becerileri ile donatarak yetiştirecek. Bahçeşehir Koleji Torbalı, etkin yabancı dil eğitimi, farklı öğrenme ortamları, özel donanımlı laboratuarlar ve teknoloji sınıfları, bilim alanları, açık ve kapalı spor alanları, sanat atölyeleri, son teknoloji ile donatılmış eğitim alanlarıyla öğrencilerine dünya standartlarında eğitim kapılarını dün itibariyle açtı. Oryantasyon süreci denilen alışma süreci için erkenden açılan okulda öğrencilerin oldukça heyecanlı olduğu gözlendi. Okulun ilk gününde öğrencileri velileri yalnız bırakmazken, öğretmenlerin her öğrenciyle teker teker ilgilenmesi gözlerden kaçmadı.

ORYANTASYON SÜRECİ

59 KAMPÜS, 109 okulu ile kaliteli eğitimi Türkiye’nin her noktasına ulaştıran, yeni nesil eğitime öncülük eden ve TEOG başarılarıyla Türkiye’nin zirvesinde yer alan Bahçeşehir Koleji, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı kapsamında Torbalı Kampüsü dün eğitime başladı. Düzenlenen törenden sonra ilk ders zili çalarken velilerin öğrenciler kadar heyecanlı olduğu gözlendi. Gerçekleşen törende konuşan Okul Kurucusu Yıldırım Baytekin, “Kampüsümüz Torbalı, Selçuk, Bayındır ve Tire’yi kapsayan lokasyon olarak tam ortada olan bir yerde eğitime başladı. Oryantasyon süreci kapsamında eğitim vereceğiz. Böylesine bir okulu Torbalı’ya kazandırdığımız için mutluyuz. Kaliteli eğitim her çocuğun hakkıdır. Bu amaçla Torbalı’da eğitimimizle fark yaratacağız.” diye belirtti.

‘TEOG’DA MARKA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

YENİ nesil eğitimin öncüsü olan Bahçeşehir Okulları, Torbalı’da modern bilime dayalı eğitim vermeye başladı. Akademik anlamda donanımlı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Bahçeşehir Okulları, öğrencilerini sosyal anlamda da destekleyen bir kurum olarak hizmet verecek. Akademik başarılarıyla her yıl zirvede kalan Bahçeşehir Kolejleri, TEOG (Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş) sınavındaki başarılarıyla da her yıl adından söz ettiriyor. Bu sonucun eğitim kalitesinin Türkiye’nin her yerinde aynı standartlarda sunulmasıyla ilişkili olduğunu belirten Yıldırım Baytekin konuyla ilgili açıklamasında “ Öğrencilerimizin süreç içindeki öğrenme düzeyini belirlemek amacıyla Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) denemeleri yapacağız. Yapacağımız denemeler ile öğrencilerin seviyeleri tespit edilecek olup, hedeflenen amaca hangi düzeyde ulaşacağımız incelenecek. Sınav sonrasında öğrencilerimizin eksik olduğu üniteler belirlenerek, eksikliklerin tamamlanmasına yönelik çalışmalar yapılacak. Her öğrencimizi bireysel olarak takip ederek sınava hazırlayacağız. Sistemli çalışmanın mükafatını TEOG sınavındaki başarılarla alacağız.” ifadelerine yer vermişti.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.