SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

‘Atatürkçülük lafla olmaz’

Bu haber 02 Ekim 2015 - 13:53 'de eklendi.

AK Parti İzmir milletvekili adayı Yıldırım, CHP’lilerin hala Atatürk’ün arkasına sığınarak siyasi yarar sağlama peşinde olduğunu, modası bitmiş bu yöntemlerin bırakılması gerektiğini söyledi.

Torbalı’daki seçim çalışmaları sırasında ziyaret ettiği iş yerinde duvardaki Atatürk fotoğrafının AK Parti bayrağı ile örtüldüğü iddiasının yalanlanmasına karşın CHP’li milletvekillerinin hamasi tutumlarını sürdürmelerine tepki gösteren Binali Yıldırım, “Atatürkçülük lafla olmaz. Konak Tüneli’ni açıyorsan, İZBAN’ı yapıyorsan, Adnan Menderes Havalimanını yapıyorsan Atatürkçüsün. Biz ülkeyi Atatürk’ün dediği muasır medeniyetler seviyesine çıkardık. Atatürk’ün arkasına sığınıp siyaset yapmayın artık” diye konuştu. Balçova Termal Otel’deki vefa yemeğinde partililerle bir araya gelen Yıldırım, “7 Haziran bir yol kazasıydı, geçti. 1 Kasım AK Parti bayrağını tekrar göndere çekme zamanıdır. Güven ve istikrarın ne demek olduğunu herkes çok iyi biliyor. 3 buçuk ayda güven ve istikrarın ekmek ve su kadar önemli olduğunu anladık. Terör örgütü iyice azdı. Kimse devletle bilek güreşine tutuşamaz. PKK Kürtlerin de, Türklerin de, herkesin başına bela oldu” dedi.

ADAM GİBİ ÇIKSINLAR!

İzmir gibi güzel bir yerde yaşadıklarını söyleyen AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, 1 Kasım’da AK Parti’nin Türkiye’de mihenk taşı olacağını vurguladı. Halkın güvenini kazanmak için yola çıktıklarının altını çizen Delican, “Şehitler var. Sorumluluğumuz daha da arttı. Halkımızı tedirgin etmeye çalışıyorlar. Hizmet yerine siyaset yapıp bizi kısır döngülerine çekmek istiyorlar. Büyükşehir belediyesini bile yönetemeyenler ülkeyi yönetmeye kalkıyor. Bunların özgüvenine hayret ediyorum. Tamamen yerli listemizle sokak sokak dolaşacağız. İzmir’de daha fazla insana dokunmak, daha çok gönül kazanmak zorundayız. İşte o zaman İzmir AK Parti’nin ışığıyla aydınlanacak” dedi. Atatürk fotoğrafının AK Parti bayrağı ile kapatıldığı iddiası hakkında da konuşan Delican, “Saçma sapan bir fotoğraf olayından algı yaratmaya çalıştılar. Bizim Atatürkçülüğümüzü hiçbir vekil test edemez. Tacettin Bayır mıdır, Tuncay Özkan mıdır nedir, adam gibi karşımıza çıksınlar proje yarıştırsınlar. Şekil siyaseti değil hizmet siyaseti yapsınlar” diye konuştu.

CHP İZMİR’İ GERİ BIRAKTI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu hakkında söylediği “Başkanın elinden tutacağım, bakanlıkları dolaştıracağım’ açıklamasıyla ilgili konuşan Yıldırım, “Ona cevap geldi. Bu açıklama ‘Suçun itirafıdır, demek ki engellediniz’ dediler. Bunu diyenler, havaalanına, çevreyoluna, Konak Tüneli’ne baksın. Siz görmeyebilirsiniz, ama İzmir halkı görüyor. Algı yönetimiyle, bir takım değerleri kullanarak CHP İzmir’in geri kalmasına neden oldu. Biz yaşam tarzına müdahale edecekmişiz, yetmiyor bir de bizi Atatürk’le sınamaya çalışıyorlar. Bu modası geçmiş siyaseti bırakalım” dedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile daha önce ortak iş yaptıklarını anlatan Yıldırım, “İZBAN var. Neden bir daha yapmayalım, hatta bu ayın 13’ünde yeni araçlar gelecek. Bizim işimiz gücümüz memlekete ve aday olduğumuz yere hizmet etmek. İzmir yerel yönetimi genel yönetimle ters ondan geri kalıyor’ mazeretini ortadan kaldıracağım. Tek taraflı olarak bunu söylüyorum. Buna kimse sığınmasın. Bir bilgisi becerisi olan varsa hizmet etsin. Kentsel dönüşümü nasıl gerçekleştireceğin söylesin. İzmir Türkiye’nin 3. büyük şehri ama imar yok. Yapıların 3’te ikisi depreme dayanıksız” dedi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.