SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Aşçı adayları hünerlerini gösteriyor

Bu haber 19 Ağustos 2015 - 8:01 'de eklendi.

Torbalı Halk Eğitim Merkezi ile İŞ-KUR Torbalı Şube Müdürlüğü’nün işbirliği ile yaklaşık 5 ay kadar önce başlatılan ‘Aşçı Yardımcılığı’ kursuna devam eden kursiyerlerin hünerlerini sergiledikleri yemek sunumu etkinliğindeki birbirinden lezzetli yemekler ile tam not alıyorlar.

İSTİHDAM edilmek üzere yetişmiş insan sayısını arttırmak amaçlı birçok farklı meslek kursu açan Torbalı Halk Eğitim Müdürlüğü, Torbalı İŞ-KUR Şube Müdürlüğü ile iş birliğine giderek yaklaşık 5 ay önce başlattığı ‘Aşçı Yardımcılığı’ kursunu başarılı şekilde devam ettiriyor. 9 Mart 2015 tarihinde başlatılan ‘Aşçı Yardımcılığı’ kursu eğitimlerini Anadolu Öğretmen Lisesi yanında bulunan kurs binasında alıyor.  Usta öğretici Hacer Kıvrak tarafından verilen eğitimlerle, bayan kursiyerler şu an itibarı ile kurs sonunda aşçı yardımcısı olarak mezun olacaklar.

KURSİYERLER KURS SÜRESİNCE SİGORTALI OLACAK VE GÜNLÜK 20 TL HARÇLIK ALACAK

KURSİYERLER; sıcak, ara sıcak, soğuk meze, tatlı ve salata gibi farklı türlerden yemeklerin yer aldığı eğitimlerde tam anlamıyla ziyafet yapıyor. Kurs dönemi 14 Ekim 2015 tarihinde sona erecek. Kurs boyunca kursiyerlere, İŞ-KUR tarafından günlük 20 TL cep harçlığı veriliyor. Ayrıca kursiyerlerin kurs boyunca yine İŞ-KUR tarafından SGK ve sağlık sigortaları da yapılıyor.

EĞİTİM VE UYGULAMA ALANI ‘ÖĞRETMENEVİ MUTFAĞI’

TORBALI Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Etem Aysu, çok faydalı olan bu kursun kursiyerlerin ileride iş bulmaları noktasında büyük etkisi olacağını belirtti. Bu sertifikası olan kursiyerlerin, gıda sektöründe her zaman 3 adım önde olacaklarını belirtildi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.