SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Artık sır olmayacak!

Bu haber 26 Ekim 2015 - 13:37 'de eklendi.

Bir türlü sırrı çözülemeyen piramitleri bu kez gelişen teknolojiden yardım alacak olan uzmanlar, antik yapıları tarayarak yüzeyin altındaki gizemleri çözmeyi hedefliyor.

Bilim insanları Mısır’daki Keops Piramidi (Büyük Piramit) dahil 4 piramidi bir kez daha mercek altına alıyor. Bu defa gelişen teknolojiden yardım alacak olan uzmanlar antik yapıları tarayarak yüzeyin altındaki gizemleri çözmeyi hedefliyor.

BİR TÜRLÜ SIRRI ÇÖZÜLEMİYOR

Binlerce yıllık yapıların dalga partüküller ve termal imajların yardımıyla inceleneceğini duyuran Mısır Antik Eserler Bakanı Mamdouh Eldamaty, proje kapsamında Dashour ve Giza’daki 4 piramidin mercek altına alınacağını belirtti.

PEK ÇOK GİZEM VAR

Araştırmayı yapan ekip adına açıklamalarda bulunan Kanada’daki Laval Üniversitesi çalışanı Matthieu Klein, söz konusu yapılarda çözülmeyi bekleyen pek çok gizem buluduğunu ve kullanacakları yöntem sayesinde ilginç bulgulara ulaşabileceklerini belirtti. Mısır’daki piramitlerin nasıl ve kimler tarafından inşa edildiğine dair onlarca komplo teorisi ve iddia mevcut. Bu kadar teorinin bulunmasının altındaki en büyün neden ise dönemin teknolojisinin bu tarz bir projenin hayata geçirilmesinde yetersiz kaldığı iddiası.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.