SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Araçlarda doğru lastik kullanılmalı

Bu haber 03 Aralık 2015 - 8:36 'de eklendi.

5 yıldır Torbalı’da hizmet veren Aslanbey Otomotiv işletmecisi Aslan Günaydın araçlarda doğru lastik kullanmanın önemini anlattı. Günaydın son günlerde lastik satışlarındaki kampanyalar hakkında bilgi verdi.

TORBALI’DA 5 yıldır Arslanbey Oto Lastik olarak hizmet veren Arslan Günaydın, yaptığı kampanyalar ile adından sıkça söz ettiriyor. Arslanbey Oto Lastik firması, tüketicilerinin hayatını kolaylaştıran kampanyalara imza atmaya devam ediyor. Arslanbey Oto Lastik firmasından 14-15-16 jant lastiklerde 4 lastik alana tamir kiti ve oto yıkamayı ücretsiz olarak verecek. Kamyanya yıl sonuna kadar geçerli olacak. 15 firmanın bayiliğini gerçekleştiren Arslanbey Oto Lastik, Lastik Park, Firelli, Continental, Mıchelin, Gtradial, Nexen, Riken, Otani, Goodyear, BKT, Marshall, Mutlu Akü gibi dünya markaları ile hizmet veriyor. Uygun fiyata kaliteli lastik sattıklarını söyleyen firma sahibi Arslan Günaydın, “Hem uygun hem daha kaliteli ürünlerle hizmet veriyoruz. Her markadan her müşteriye hitap ediyoruz. Müşterilerimizin memnuniyeti bizim için çok önemli. Teslimatta müşterilerimizin ayağına kadar gidiyoruz” diye konuştu.

‘ARAÇ VE LASTİK BAKIMLARI ÖNEMLİ’ 

ARSLANBEY Oto Lastik firmasının sahibi Arslan Günaydın, “Araçlara lastik seçimi düzgün yapılmalı. Farklı tipte lastikler takmayın. Lastik değişikliğinde en uygunu tüm lastiklerin birlikte değişmesidir. 20 bin km’de lastiklerin ön arka olarak değişmesi gerekir. Motor kısmı önde olduğu için ön lastik daha çok yıpranır. Düzensiz ısınma olduğu için ön iki lastik 20 bin km’de biter. Değişim yapıldıktan sonra 40 bin km’de ise 4 lastiğin birden değiştirilmesi gerekir. Sürücüler lastiklerini takım halinde değiştirirlerse sağlıklı olur. 40 bin km’de lastiğin ömrü biter” dedi.

DÜZENLİ KONTROL ŞART 

YOLA çıkmadan önce de lastiklerin hava kontrollerinin yapılmasını tavsiye eden Günaydın, “Lastik basıncının doğru seviye de olması gerekir. Lastik basıncının olması gerekenden daha düşük veya daha yüksek olması yol tutuşunu olumsuz etkiler. Lastiklerin düzenli olarak kontrol edilmesi ve beş yıl ya da daha fazla süredir kullanılan lastiklerin en az yılda bir kez düzenli olarak kontrol edilmeleri tavsiye edilir. Bu kontroller yapılırsa trafik kazalarının oranı da düşer. Firmamızda forklift, kamyon, 4×4, ticari, binek ve zirai grup olmak üzere tüm lastik ebatlarının satışını gerçekleştiriyoruz. Stoklarımızda bulunmadığı takdirde 1 hafta içerisinde temin ediyoruz” dedi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.