SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Altyapıya dev yatırım

Bu haber 25 Kasım 2015 - 14:28 'de eklendi.

Torbalı’nın en büyük sorunlarından birisi olan altyapı probleminin çözümü için ilk kazma geçtiğimiz gün vuruldu. Pamukyazı, Çaybaşı, Şehitler ve Eğerci Mahalleleri olmak üzere toplam 33 kilometrede çalışmalar gerçekleştirilecek

TORBALI’NIN en büyük sorunlarından biri olan altyapı problemlerinin çözümü için ilk kazma dün Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi’nde Fetrek Çayı’nın kenarında vuruldu. Pamukyazı, Çaybaşı, Şehitler ve Eğerci Mahalleleri olmak üzere toplam 33 kilometrede çalışmalar gerçekleştirilecek. Çaybaşı ve Pamukyazı’da yenileme çalışmaları yapılmakla beraber Eğerci ve Şehitler Mahalleleri kanalizasyona kavuşacak.

8 MİLYON LİRALIK YATIRIM

İZSU yaptığı ihale ile Torbalı’daki çalışmalarını yüklenici firmaya verdi. 33 kilometrelik bir çalışma yapılacağı bilgisi edinilmekle beraber 300 gün içerisinde başarılı ve kusursuz bir şekilde projenin tamamlanması bekleniyor. Çalışmaların hızlı bir şekilde bitirilmesi için hızlı hareket eden yetkililerin hayata geçirecek olduğu proje ile Torbalı’nın altyapısı için 8 milyon lira toprak altına gömülecek.

30 YILLIK GELİŞME POTANSİYELİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULUYOR

HAYATA geçirilecek olan 33 kilometrelik kanalizasyon hattı projesi ilçenin gelecekteki yapısına göre hesaplandı. Projede hesaplamalar yapılırken Torbalı’nın 30 yıllık gelişme potansiyeli göz önünde bulunduruldu. Çalışmaların başladığı tarihin ardından 300 gün içerisinde Pamukyazı ve Çaybaşı Mahallelerinde altyapı olmasına rağmen büyük sorunlar ile karşı karşıya kalan vatandaşlar, problemlerinden kurtulmakla beraber Eğerci ve Şehitler altyapıya kavuşacak.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.