SON DAKİKA
.
-
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Akıllı telefon ile kontrol edilebilen kombiler Vaillant ile Torbalı’da

Bu haber 30 Kasım 2015 - 7:20 'de eklendi.

VAİLLANT, 140 yılı aşkın tecrübesi ile ısıtma ve soğutma sektöründe yenilikler getirmeye devam ediyor. Vaillant’ı Vaillant yapan ‘uzun ömür ve dayanıklık’ garantisinde olan ve gelecek için dizayn edilen, şimdiden geleceğe hazır olan yüksek üretim standartlarında üretilen,  yeni nesil atmoTEC/turboTEC kombiler şimdi,  daha güçlü, konforlu ve üstelik akıllı. Vaillant Ege Bölge Müdürü Serkan Altıntaş, “Vaillant, günümüzde değişen iklim şartları ve her geçen gün artan enerji maliyetleri sonucunda, yüksek tasarruflu, bunun yanında yüksek konforlu ve akıllı cihazlar ile kontrol edilebilir sistemlere yönelen tüketicilerinin ihtiyaçlarına, yeni nesil konvansiyonel kombiler ve akıllı telefon kontrollü oda termostadı ile çözüm sunuyor” dedi.

YÜKSEK YAKIT TASARRUFU

YENİ ürünler yüksek verim ve yakıt tasarrufunun yanında, gelişmiş bağlantı altyapısı ile kullanıcısına akıllı cihazlarla istediği her yerden bağlantı konforunu bir arada sunuyor. Torbalı’daki Mithatpaşa Caddesi üzerinde hizmet veren ve Vaillant Torbalı bayisi olan Güntaş Mühendislik’in sahibi Makine Mühendisi Ahmet Taşlıoğlu, yaşam tarzına uygun, gelecek odaklı, estetik ve dekoratif yeni tasarımı ile ön plana çıkan yeni nesil kombilerin, Vaillant’a özgü teknolojisi ile mekanın ısıtma yükünü kendisi algılayabildiğini, otomatik olarak kapasite ayarı yapabildiğini ve bu sayede yüksek yakıt tasarrufu sağladığını söyledi.

EGE BÖLGE MÜDÜRÜ SİSTEMİN ÜSTÜN ÖZELLİKLERİNİ ANLATTI

BUNUN yanında kullanıcısına anında ve sabit sıcaklıkta su konforu sunduğunu belirten Vaillant Ege Bölge Müdürü Serkan Altıntaş ise, “Üstelik fısıltı kadar sessiz. Mavi ışıklı LCD ekran üzerinde tüm sistem çalışma parametrelerini gösteren kullanıcı dostu panel dizaynı ile  yeni nesil kombiler kullanıcısı ile iletişim kuruyor.  İlave olarak kullanılan dış hava duyargalı termostatlar ile sistem ihtiyaçlara ve tasarrufa kendisi karar veriyor. e-BUS altyapısı ile diğer tüm Vaillant cihazları ile interaktif iletişim kuran yeni nesil konvansiyonel kombiler bu özelliği ile tek kontrol sistemi üzerinden güneş enerjisi, ısı pompası, mini kojenerasyon sistemlere entegre olma özelliğine sahip. Farklı enerji kaynakların bir arada kullanım imkanı sağlayan bu hibrit sistem çözümü ile sistem verim değerleri daha da artarak kullanıcısına yüksek yakıt ekonomisi sağlıyor. 10 farklı model seçeneği (hermetik / bacalı ) ile pazara sunulacak olan yeni nesil kombiler,  geniş kapasite aralığı ile her mekana özel uygun kapasite seçimi imkanı sunuyor” dedi.

HER YERDEN KONTROL ETME KONFORU SUNULUYOR

YENİ nesil kombilerin önemli özelliklerinden bir diğeri ise Vaillant’ta bir ilk olduğunu dile getiren Ege Bölge Satış Şefi Kemal Sezer, akıllı kontrol altyapısına bağlanan yeni akıllı telefon kontrollü oda termostadı ile kullanıcısına akıllı cihazlar (İOS,Android,tablet, bilgisayar) üzerinden kombiyi her yerden  kontrol etme konforu sunduğunu dile getirdi. Sezer, “Opsiyonel olarak sunulan bu ürün ile wi-fi bağlantısı üzerinden uzaktan, mekanın sıcaklığını ayarlama, haftalık zaman programlama, gün içerisinde farklı dilimlerde çalışma ayarlaması, (Konfor/ekonomi/Gece ) sayesinde modern ve tasarruflu kullanım sağlıyor. Ev boş, donma koruma, hızlı ısıtma gibi ilave fonksiyonlar öne çıkan diğer özellikleri. Akıllı cihazlara yüklenen ücretsiz uygulama ile her yerden kombi kontrolü konforunu kullanıcısına sunuyor. Değiştirilebilir 5 farklı renk etiketli,  mekan içerisine hem kablolu hem de kablosuz seçeneği ile kolay, hızlı ve esnek montaj imkanı sağlayan akıllı telefon kontrollü oda termostadı geniş fonksiyonları sayesinde kullanıcısına tasarruf ve  güven sağlıyor. Verimli çalışma ile düşük yakıt tüketimi sayesinde aynı zamanda çevrenin korunmasına da yardımcı oluyor. Ayrıca akıllı telefon kontrollü oda termostadı kullanıcılarına satış sonrasına destek amaçlı ek bir hizmet; ücretsiz olarak sistemin aylık tasarruf, kullanım ve öneri raporları  e-posta ile  gönderimi sağlanıyor, bu şekilde cihazdan kullanım şartlarına göre en yüksek verim alınması amaçlanıyor” diye konuştu.

CİHAZLAR ALMANYA’DA ÜRETİLİYOR

TORBALI’DA faaliyet gösteren ST Mimarlık sahibi Selin Taşlıoğlu konuyla ilgili açıklama yaparak (Mimar) bu cihazları, özellikle akıllı bina projelerinde önerdiklerini ve yeşil bina uygulamalarında da bu tip cihazların gerekli olduğunu söyledi. Enerji tasarrufu açısından Vaillant cihazların rakiplerine göre çok üstün özelliklere sahip olduğunu ve bu cihazların Almanya’da üretildiğini söyledi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.