SON DAKİKA
.
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

AK Partili başkanlardan örnek dayanışma

Bu haber 18 Mart 2015 - 7:44 'de eklendi.

Torbalı’da toplanan Kiraz,  Ödemiş, Selçuk, Menderes, Kınık ve Kemalpaşa’nın Ak Partili belediye başkanları karşılıklı deneyimlerini paylaştılar, Ak Partili Belediyelerin başarılı projelerini konuştular.

Ak Parti’nin İzmirli ilçe Belediye Başkanları Torbalı’da bir araya geldi. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in ev sahipliğinde Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Kınık Belediye Başkan Dr. Sadık Doğruer, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu ve Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Şengül’ün katıldığı zirvede belediyeler arasındaki çalışmalar ele alındı. Bu kapsamda Ak Partili Belediyeler arasındaki işbirliği ve dayanışmayı arttırmak amacıyla her ay bir araya gelen Başkanlar Torbalı’yı inceleyerek değerlendirmelerde bulundular.

Başkan Görmez; Bu bir dayanışma, birlik ve beraberlik toplantısıdır

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez,  Ak Partili belediyelerin şehircilik alanında dünyada örnek teşkil edebilecek, kentlerin, sosyal ve kültürel dokusuna zarar vermeden çok büyük projeleri gerçekleştirdiklerini belirterek şunları söyledi. “Ak Parti yerelden, halktan ve yaşamın kaynağından ilham alarak bugünlere geldi. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere,  ülkemizin geleceğine imza atanların çoğu bu zengin ve çok değerli kaynaktan, belediyecilikten gelmişlerdir. Biz belediyeciliği,  bir sonraki seçimleri hesaplayarak yapmıyoruz. Örneğin 50 yıl sonraki Torbalı’nın, geleceğini, kentinin o tarihlerdeki konumunu, önemini, öngörülerimizle projelendirerek bir yol haritası belirliyoruz. Bu bütün Ak Partili belediyelerde böyledir. Sosyal belediyecilik yerel olanaklar ölçüsünde kaçınılmazdır. Olması da gerekiyor. Burada önemli olan sınırlı kaynaklarımızla, yaşam kalitesini artırmak ve kentçiliği zirveye taşımaktır.  Bizler bunları ve diğer Ak Partili belediyelerin başarı hikâyelerini, deneyimlerini konuşuyoruz, paylaşıyoruz. Bu dayanışma oldukça yararlı oluyor.”  Torbalı’ya gelen Belediye Başkanlarının eşleri ören yeri olarak yeni açılan Metropolis antik kentini ziyaret ettiler.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Reklam Kodu r026